Sport.pl

Ekstraklasa. Cracovia chce pozbyć się rozgrywającego!

Działacze Cracovii chcą odchudzić skład, więc na listę transferową wystawili m.in. Michała Golińskiego i Arkadiusza Barana.
W przerwie letniej krakowianie wydali na transfery ponad 4 mln złotych. W klubie zatrudnionych jest jednak niemal 40 zawodników, którzy obciążają budżet. Na liście transferowej znalazło się 15 piłkarzy, którzy będą musieli pożegnać się z zespołem Rafała Ulatowskiego.

Największym zaskoczeniem jest obecność na liście Michała Golińskiego. Rozgrywający przez ostatni rok głównie leczył kontuzje, zasłynął jedynie zwycięskim golem w derbach Krakowa z Wisłą. Pomocnik był na zgrupowaniu w holenderskim Zutphen, ale nie przekonał do siebie szkoleniowca, przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Mateuszem Klichem i Aleksandru Suworowem.

- Od niektórych piłkarzy spodziewałem się więcej - podkreślał Ulatowski w rozmowie z "Gazetą". Poza Golińskim nowego klubu mogą szukać sobie m.in. Baran, Łukasz Derbich, Jakub Kaszuba i Przemysław Kulig, natomiast wypożyczeni zostaną m.in. młodzi Mateusz Jeleń i Radosław Grzesiak.Więcej o: