Sport.pl

Młodzieżowy reprezentant Słowacji krok od Cracovii

Jeszcze w tym tygodniu Marian Jarabica ma podpisać trzyletni kontrakt
21-letni stoper ze swoim menedżerem Emilem Kovaroviczem przyjechali wczoraj do Krakowa i ustalali z działaczami szczegóły indywidualnej umowy zawodnika

- Do uzgodnienia zostały już tylko detale, wrócimy w środę lub czwartek, by dopełnić formalności - podkreśla agent Słowaka.

Piłkarzem S.C. Czeske Budejovice, drużyny czeskiej ekstraklasy, interesowało się m.in. angielskie Leeds. Piłkarz wystąpił nawet w jednym ze sparingów, ale klub League One nie spełnił żądań finansowych Czechów. Cracovia długo negocjowała i najprawdopodobniej wyda na wychowanka Dukli Bańska Bystrzyca ok. 1,2 mln zł.

W ostatniej kolejce Jarabica strzelił zwycięską bramkę dla Czeskich Budejovic w starciu ze Spartą Praga. - To był najprawdopodobniej jego pożegnalny mecz - uśmiecha się Kovarovicz.

W Cracovii Słowak ma konkurować o miejsce w składzie z Piotrem Polczakiem, najbardziej doświadczonym stoperem w drużynie. Jarabica będzie szóstym zawodnikiem kupionym przez krakowian w letnim okienku transferowym i piątym, który trafił do Cracovii z zagranicznego klubu.

Najczęściej czytane