Ekstraklasa. Cracovia wygrała sparing. Złamany nos Radosława Matusiaka

Piłkarze Cracovii pokonali 4:2 drugoligowe Zagłębie Sosnowiec, ale niektórzy z nich stracili szanse na grę w ekstraklasie. Poważnej kontuzji doznał Radosław Matusiak, który złamał nos z przemieszczeniem.
Trener Rafał Ulatowski postawił na dwa zespoły, które rozegrały po dwie kwarty (każda po 30 min.). W pierwszym składzie wyszli testowani obrońcy Milosz Kosanović i Bartłomiej Pacuszka. 20-letni Polak, ostatnio gracz holenderskiego FC Twente, miał udział przy straconej bramce, ale grał pewnie i włączał się do akcji ofensywnych.

Jednak kluczowe w tym fragmencie meczu akcje Cracovia przeprowadzała prawym skrzydłem za sprawą aktywnych Bartłomieja Ślusarskiego i Mariusza Sachy. Okazje miał też Krzysztof Kaliciak, ale w najlepszej trafił w poprzeczkę. Po 37 min. było 3:0.

Inna sprawa, że słabo spisywała się defensywa Zagłębia, którą dowodził stoper Adrian Marek i chyba nie przekonał do siebie działaczy Cracovii.

Drugi skład podopiecznych Ulatowskiego niemal cały czas atakował, z dobrej strony pokazywał się Radosław Matusiak, po którego akcji Jakub Kaszuba ustalił wynik spotkania. 28-letni napastnik miał pecha, bo został kopnięty w twarz i zakrwawiony opuścił boisko.

Dziś szkoleniowiec Cracovii poda kadrę, która pojedzie na pierwszy obóz przygotowawczy do Opalenicy. Z 33 zawodników, którzy brali udział w treningach, szkoleniowiec zabierze najwyżej 28. Najprawdopodobniej zrezygnuje m.in. z Tomasza Baligi i Dawida Dynarka.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2

Bramki: Sacha (24., 37.), Ślusarski (26.), Kaszuba (70.) - Skórski (54.), Pach (59.)

Cracovia I: Merda - Sasin, Kosanović, Polczak, Pacuczka - Sacha, Radomski, Suworow, Dudzic - Ślusarski, Kaliciak.

Cracovia II: Cabaj - Szeliga, Uszalewski, Wasiluk, Derbich - Pawlusiński, Łuczak, Baran, Moskała - Matusiak, Kaszuba.

Artur Wichniarek wrócił do Lecha Poznań »