Ekstraklasa. Maciej Korzym już kupiony. Teraz stoper

Cracovia przegrała 1:2 z Odrą Wodzisław, a działacze i trener Rafał Ulatowski kolejny raz przekonali się, że wzmocnień wymaga nie tylko lewe skrzydło krakowian, ale przede wszystkim defensywa. Rywalizacja wśród napastników jest już duża, a wzmocni ją jeszcze transfer 22-letniego Macieja Korzyma.
Ulatowski nie mógł skorzystać z indywidualnie trenujących Radosława Matusiaka, Arkadiusza Radomskiego i Michała Golińskiego, a i tak miał do dyspozycji 27 podopiecznych. W pierwszym teście pod wodzą nowego trenera krakowianie dostosowali się poziomem do pierwszoligowego rywala.

Obrońcy na 0:2

W poczynaniach obydwu drużyn dużo było chaosu, po jednym tygodniu treningów gospodarze sprawiali wrażenie ociężałych i rozkojarzonych. Z dwójki testowanych stoperów (obydwaj od 1 lipca będą wolnymi zawodnikami) lepiej wypadł Serb Milosz Kosanović, a Adrian Marek był współwinny straty drugiej bramki.

- Testowani potrafią grać w piłkę. Kosanović jest lewonożny, poza tym to wychowanek Vojvodiny Nowy Sad, więc ma za sobą dobrą szkołę futbolu. Gdyby przebił się do składu, kosztowałby dziś kilka milionów euro. Sztuką jest znaleźć zdolnego i taniego zawodnika do środka obrony - podkreśla Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Cracovii.

Ulatowski będzie się jeszcze przyglądał Kosanoviciowi i Markowi w środowym sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo to działacze wciąż szukają doświadczonego stopera, który stanowiłby konkurencję dla Piotra Polczaka i Wasiluka. - Bez nazwisk - ucina Rząsa.

Atak na 1:0

Walka o miejsce na obóz do Opalenicy trwa też wśród młodych napastników. Z grona pięciu piłkarzy (wszyscy mają oferty z klubów pierwszoligowych) zabłysnął Bartłomiej Dudzic, który strzelił honorową bramkę dla gospodarzy. Trener Ulatowski nie chciał oceniać indywidualnie podopiecznych, ale sugerował, że najbardziej podobała mu się gra Marcina Krzywickiego.

- Na zgrupowanie pojedzie 28 zawodników, więc niektórym będziemy szukali innych możliwości rozwoju. Z punktu widzenia szkoleniowego to była istotna lekcja. Wynik idzie w świat, cieszę się, że nie schowaliśmy głowy w piasek i próbowaliśmy odmienić losy meczu - podsumował szkoleniowiec.

Rywalizacja wśród potencjalnych zmienników jest już duża, a wzmocni ją jeszcze transfer 22-letniego Macieja Korzyma. Napastnik Legii był po słowie z Koroną Kielce, ale kluby nie dogadały się co do kwoty odstępnego. Następna w kolejce była właśnie Cracovia i wczoraj oficjalna strona stołecznego klubu potwierdziła transakcję. Legii nie zależało na zatrzymaniu Korzyma, a miał jeszcze roczny kontrakt i chciała zejść z kosztów utrzymania zawodnika. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w PGE GKS Bełchatów (20 meczów i 3 gole), gdzie wtedy trenerem był Ulatowski. - Po roku współpracy wiem, że Korzym ma perfekcyjne podejście o zawodu. Ale konkurencję będzie miał dużą - zauważyłszkoleniowiec. Korzym kosztował około 500 tys. złotych. - Rozmowy były trudne - przyznał Rząsa.

Cracovia - Odra 1:2

Bramki: Dudzic (115.) - Odunka (67.), Hanzel (98.)

Cracovia: Cabaj (61. Merda) - Derbich (46. Sosnowski, 91. Uszalewski), Kosanović (61. Wasiluk), Polczak (61. Marek), Baliga (61. Sasin) - Moskała (46. Jeleń, 91. Ślusarski), Suworow (61. Klich), Szeliga (46. Dynarek, 91. Baran), Łuczak (61. Kaszuba), Sacha (46. Snadny, 91. Pawlusiński) - Krzywicki (46. Dudzic, 61. Kaliciak, 91. Dudzic)

*mecz rozgrywano systemem 4x30 minut.

Wisła bliższa pozyskania Makinwy »


Więcej o: