Arkadiusz Radomski - wzór na szóstkę

Cracovia rozpoczęła transferową ofensywę z wysokiego C. Pierwszy nabytek, Arkadiusz Radomski, jest nie tylko najbardziej doświadczonym, ale i najlepiej zarabiającym piłkarzem w drużynie
33-letni pomocnik wczoraj dotarł do Krakowa i przeszedł badania lekarskie. W Cracovii będzie jednym z najstarszych zawodników, a na pewno najbardziej doświadczonym - przez ostatnie 16 lat występował w kilku zagranicznych klubach, na koncie ma też 30 meczów w reprezentacji (był na mistrzostwach świata w 2002 roku).

Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Cracovii: - Graliśmy razem przez rok w holenderskim Heerenveen, a klub osiągnął najlepszy wynik w Pucharze UEFA [1/16 finału]. Mam nadzieję, że Arek podzieli się doświadczeniami z Cracovią.

- To ma być wzór dla młodzieży. Pokaże, jak wygląda profesjonalne podejście do futbolu - uważa trener Rafał Ulatowski.

Radomski podpisał z Cracovią dwuletni kontrakt. Nieoficjalnie wiadomo, że zarobi więcej niż liderzy płac Radosław Matusiak i Bartosz Ślusarski. - Innych propozycji nie miałem, a Rząsa był bardzo konkretny. Chcę grać przede wszystkim dla zespołu. W jakiej roli? Najlepiej czuję się w pomocy, ale w reprezentacji i Austrii Wiedeń występowałem jako ostatni obrońca - przyznaje zawodnik.

Przygodę z kadrą Radomski kończył na pozycji stopera - wystąpił w tej roli m.in. w meczu z Kazachstanem podczas eliminacji do Euro 2008. Podobnie było dwa lata temu w jego ostatnim reprezentacyjnym spotkaniu przeciwko Stanom Zjednoczonym rozegranym w Krakowie.

- Radomski jako obrońca? Wszystko zależy od naszych ruchów kadrowych. Do tej pory myślałem o nim jako o defensywnym pomocniku. Konkurencja jest duża, ale Arek ma cechy lidera i dużo pasji do kreowania gry - podkreśla Ulatowski.

Szkoleniowiec nie wyklucza jednak Radomskiego w roli stopera. U boku doświadczonego gracza miałby się uczyć jeden z młodych środkowych obrońców (najpewniej Piotr Polczak). - Dobry piłkarz poradzi sobie na każdej pozycji - dodaje trener.

Cracovia nadal szuka stopera. Ulatowski testuje niespełna 20-letniego Milosza Kosanovicia. Środkowy obrońca serbskiego klubu Mladost Apatin wystąpił w ubiegłym sezonie w 28 meczach ligowych. Na celowniku krakowian znalazł się też trzy lata starszy Adrian Marek, filar obrony Zagłębia Sosnowiec. 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem, ale dostał też konkretne oferty z Arki Gdynia i Zagłębia Lubin.