Cracovia o Ruchu: "Żenada, poniżej standardów..."

- To, co wyprawiali piłkarze Ruchu było żenujące i poniżej standardów moralnych - grzmiał Janusz Filipiak, prezes Cracovii po remisie 0:0 z zespołem z Chorzowa
Profesor Filipiak zarzucił Bogusławowi Pietrzakowi uprawianie antyfutbolu i wypaczenie idei sportu. W końcówce meczu, gdy piłkarzy Ruchu było na boisku tylko dziewięciu, permanentnie grali na czas. Celował w tym bramkarz Matko Perdijić, który długo leżał na ziemi po interwencjach.

- Powiedziałem trenerowi Ruchu, że powinien się wstydzić za takie ustawienie drużyny. Odwrócił się z głupim uśmiechem i nic nie powiedział - przyznał Filipiak.

Pietrzak bronił się przed zarzutami: - Nie wychodziliśmy z takim założeniem, przeprowadzałem ofensywne zmiany w drugiej połowie, kończyliśmy jednak mecz w dziewiątkę. Podziwiam moich zawodników za zdobycie punktu.

Artur Płatek, trener Cracovii liczył "skradzione" minuty przez gości. - Czerwona kartka dla Rafała Grodzickiego pochłonęła sześć minut, wyrzucenie Macieja Sadloka kolejne trzy. Gdyby doliczyć kładzenie się na ziemi bramkarza Ruchu, to uzbierałoby się ponad dziesięć minut, a sędzia doliczył tylko cztery - złościł się Płatek.

Pietrzak nie po raz pierwszy spotkał się z pretensjami ze strony prezesa Cracovii. - Jak byłem w Krakowie w II lidze z Pogonią, też mu puściły nerwy. Jak są emocje, to nie dyskutuję - twierdzi Pietrzak.

Płatek zapewnił, że nigdy nie uciekał się do podobnych metod. - W meczu z ŁKS nie wiadomo za co doliczono cztery minuty i z podwójnego spalonego straciliśmy decydującego gola.

Filipiak był też oburzony pracą arbitra Pawła Wasielewskiego, który nie uznał gola Pawła Nowaka.

- Bramka padła prawidłowo i to opinia ludzi oglądających mecz w telewizji. Zostaliśmy po raz kolejny skrzywdzeni przez sędziego - twierdzi Filipiak.

Szef Cracovii zgadzał się przy tym z widownią, która nie zostawiła na sędzim suchej nitki. - Jeśli pięć tysięcy krzyczy, to jest to wymierna ocena. Stadion reagował prawidłowo, reakcje kibiców były bardzo szczere - uważa profesor.

Filipiak potępił za to zachowanie Bartłomieja Dudzica, który kopnął bez piłki Matko Perdijicia, bramkarza Ruchu.

Remis z Ruchem nie pozwolił Cracovii opuścić strefy spadkowej. - Jeśli dalej będziemy grać tak w piłkę, zaczniemy w końcu wygrywać. Jestem spokojny o utrzymanie - zapewnił prezes Filipiak.