Ekstraklasa. Cracovia - Śląsk 1:0. Polaczk i Pawełek uratowali Zielińskiego

07.04.2017 , aktualizacja: 07.04.2017 20:54

07.04.2017, godzina 18:00

Cracovia Kraków

• na żywo

JAKUB PORZYCKI

Cracovia pokonała Śląsk Wrocław 1:0 i uratowała posadę trenera Jacka Zielińskiego. Decydującego gola strzelił Piotr Polczak po dużym błędzie Mariusza Pawełka, bramkarza Śląska.
Pierwsi szansę do zdobycia gola mieli wrocławianie. W 8. minucie, po strzale z rzutu wolnego Piotra Celebana piłkę na raty łapał Grzegorz Sandomierski. Kilkadziesiąt sekund później było 1:0.

Duży udział w stracie gola przez Śląsk miał Mariusz Pawełek. Po zagraniu z prawej strony Tomasza Brzyskiego (z rzutu wolnego), bramkarz źle wyszedł piłki. Wyskoczył do góry, a piłka zagrana przez Piotra Polczaka wpadła do siatki.

Przed przerwą krakowianie przeważali, mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale żadnej z nich nie wykorzystali.

W drugiej połowie "obudził się" Śląsk. Przeważał, stworzył kilka groźnych sytuacji, ale nie zdołał wyrównać.

Tylko Robert Pich dwa razy był bliski zdobycia gola. Jednak w 70. min. jego strzał obronił Grzegorz Sandomierski, zaś dziewięć minut później uderzył ładnie, ale niecelnie.

Bramki: 1:0 Piotr Polczak (9).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Marcin Budziński, Tomas Vestenicky. Śląsk Wrocław: Mateusz Lewandowski, Łukasz Zwoliński, Ryota Morioka, Adam Kokoszka.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 6 342.

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Sebastian Steblecki (71. Mateusz Cetnarski) - Erik Jendrisek (72. Tomas Vestenicky), Mateusz Szczepaniak (87. Jaroslav Mihalik).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Mateusz Lewandowski - Joan Roman (27. Ostoja Stjepanovic), Aleksandar Kovacevic, Ryota Morioka (86. Mario Engels), Sito Riera, Robert Pich - Łukasz Zwoliński (46. Kamil Biliński).