Błysk Huberta Adamczyka. Cracovia pokonała Tatran Preszów

Cracovia w przerwie na mecze reprezentacji nie próżnuje. W piątek w Popradzie podopieczni Jacka Zielińskiego w sparingu pokonali Tatrana Preszów.
W spotkaniu z dwunastym zespołem słowackiej ekstraklasy trener nie mógł skorzystać z sześciu piłkarzy, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji oraz kontuzjowanego Antona Karaczanakowa. Mecz rozpoczęła jednak aż siedmiu piłkarzy, którzy wystąpili w podstawowym składzie w ostatnim, wygranym 6:0 meczu ligowym z Koroną Kielce.

Mimo tego w pierwszej połowie krakowianom nie udało się strzelić gola. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Deleu i Mateusz Szczepaniak.

W przerwie Zieliński dokonał kilku zmian. Druga połowa zaczęła się jednak od świetnej okazji dla Słowaków, ale potem przeważała Cracovia. W słupek trafił Mateusz Cetnarski. Wreszcie w 74. minucie sytuację sam na sam po podaniu Erika Jendriszka wykorzystał Hubert Adamczyk. Po dziewięciu minutach ten sam piłkarz, który w tym sezonie nie rozegrał jeszcze ani minuty w ekstraklasie, ustalił wynik na 2:0.

Sparing w Popradzie zakończył kilkudniowe zgrupowanie Cracovii w Zakopanem. W przyszłym tygodniu, już w Krakowie, jej piłkarze będą się przygotowywać do meczu 12. kolejki ekstraklasy z Wisłą Płock.

Cracovia - Tatran Preszów 2:0 (0:0)

Bramki: Adamczyk (74.) i (83.)

Cracovia: Stępniowski - Wójcicki, Malarczyk, Polczak, Deleu - Dimun, Covilo - Budziński, Cetnarski, Szczepaniak - Jendriszek oraz Dobroliński, Cunta, Wołąkiewicz, Liatuszki, Bejan, Adamczyk, Pyrdek, Steblecki, Serafin