Krakowianie najskuteczniejsi z dystansu. Marcin Budziński i Patryk Małecki liderami

Pomocnicy Cracovii i Wisły Kraków zdobyli w tym sezonie najwięcej bramek po uderzeniach z rzutu karnego. Obaj trzykrotnie trafili w ten sposób do siatki.
I Budziński, i Małecki strzelili gole z dystansu w ostatniej kolejce. Pierwszy zdobył trzecią z sześciu bramek, które Cracovia wbiła Koronie Kielce. Drugi w doliczonym czasie gry dał Wiśle zwycięstwo w Płocku.

W 11 kolejkach obaj trzy razy trafiali zza pola karnego i pod tym względem są najskuteczniejsi w ekstraklasie. Budziński uderza z dystansu najczęściej w ekstraklasie - według danych ekstrastats.pl próbował w ten sposób zaskoczyć bramkarza aż 29 razy. 10 z tych strzałów było celnych.

Małecki uderza zza pola karnego rzadziej, ale jest bardzo skuteczny. Z ośmiu jego prób sześć szybowało do bramki. To sprawia, że jest pod tym względem najskuteczniejszym piłkarzem ekstraklasy - licząc tych, którzy przynajmniej pięć razy strzelali z dystansu.

Oprócz Małeckiego i Budzińskiego bramki strzałami z dystansu zdobyło jeszcze dwóch krakowskich piłkarzy. Obaj w pierwszej kolejce. Miroslav Covilo trafił w ten sposób do siatki z Piastem Gliwice, a Rafał Pietrzak z Pogonią Szczecin. Obrońca Wisły celnie uderzył z rzutu wolnego.

Co ciekawe, żadnej bramki zza pola karnego nie zdobyli jeszcze w tym sezonie piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.