Cracovia - Korona. Mateusz Szczepaniak: Worek z bramkami w końcu musiał się rozwiązać

W niedzielę Cracovia wbiła Koronie Kielce aż sześć bramek. Strzelanie rozpoczął Mateusz Szczepaniak. - W końcu jest przełamanie - mówi napastnik.
W ostatnich meczach krakowianie mieli przewagę, ale nie potrafili jej przekuć na gole. Tym razem błysnęli skutecznością: z pięciu pierwszych celnych strzałów aż cztery trafiły do siatki.

- Wszyscy widzieli, że już poprzedni mecz z Zagłębiem dobrze nam się układał. Sytuacji było sporo. Mieliśmy jednak przerwę, nic nie wpadało. W ostatnich trzech meczach oddaliśmy 58 strzałów, więc worek z bramkami w końcu musiał się rozwiązać - twierdzi Szczepaniak.

Okazałe zwycięstwo to pierwsza wygrana Cracovii od derbów z Wisłą Kraków w czwartej kolejce ekstraklasy. - W końcu jest przełamanie. I to w fajnym stylu. 6:0 satysfakcjonuje nas, kibiców, trenera, właściciela... Możemy się trochę pocieszyć - mówi.

Dla Szczepaniaka trafienie z niedzielnego spotkania to czwarty gol w tym sezonie. Napastnik nie zachwyca się jednak tym wynikiem.

- Bardzo dobrze byłoby wtedy, gdybym miał na koncie 11 goli. Teraz jest ok., w miarę. Bardzo ważne były trzy punkty, o indywidualnych wynikach nie myślę - podkreśla.