Sport.pl

W 9. kolejce na stadionach ekstraklasy "Daj zgodę na życie!"

Kluby ekstraklasy włączyły się w kampanię Ministerstwa Zdrowia, która promuje w Polsce ideę transplantologii. Na wszystkich meczach 9. kolejki kibice zobaczą spot i będą na nich czekały oświadczenie woli w klubowych barwach.
"Kibice, zawodnicy. wszyscy gramy w jednej drużynie. Jesteśmy jak jeden organizm. Kiedy jeden z nas opuszcza boisko, ktoś inny wchodzi do gry" - ta właśnie myśl przewodnia towarzyszyła twórcom spotu promującego akcję. W nagraniu zobaczyć można przedstawicieli najmłodszego pokolenia kibiców - występujące w spocie dzieci żyją i mogą chodzić na mecze ulubionej drużyny właśnie dzięki czyjejś decyzji o oddaniu po śmierci narządów do przeszczepu.W Polsce na liście oczekujących na przeszczep jest 1681 osób. Do końca sierpnia br. przeszczepiono jedynie 948 narządów - to mniej niż w analogicznym okresie w latach ubiegłych.

- Jako Ekstraklasa S.A. staramy się angażować w różnorodne projekty społeczne. Włączenie się w kampanię "Zgoda na życie" wszystkich 16 klubów pokazuje, jak uniwersalnym i istotnym tematem jest dawstwo narządów - podkreśla Maksymilian Michalczak, menedżer ds. komunikacji Ekstraklasy - W ramach promowania idei transplantologii kluby zachęcają kibiców do wypełnienia internetowego oświadczenia woli oraz obejrzenia spotu akcji. Oprócz tego na wszystkich meczach tej kolejki obecni będą wolontariusze kampanii, rozdający sprofilowane pod kątem każdego klubu oświadczenia woli.

W ramach kampanii dzieci po przeszczepie, będące pod opieką Fundacji For Life, Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Fundacji AD-RENalina, będą eskortować piłkarzy na boisko w trakcie meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin.