Sport.pl

Marcin Dorna: Krzysztof Piątek nie jest nieskuteczny, tylko...

- Strzelił bramkę w naszym zespole, miał też udział przy kilku innych. Dochodzi do sytuacji bramkowych - podkreśla selekcjoner reprezentacji U21
Damian Gołąb: Krzysztof Piątek to jeden z pana podopiecznych w kadrze U-21. Transfer do Cracovii to dla niego dobry ruch?

Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji U-21: Myślę, że podjął decyzję, która pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Jestem przekonany, że to był świadomy wybór po głębokiej analizie.

Piątek zamienił Zagłębie Lubin na Cracovię m.in. po to, by szukać regularnej gry. To pewnie jedno z kryteriów, które będzie decydować o powołaniach na przyszłoroczne mistrzostwa Europy?

- To temat, który podejmujemy z piłkarzami, kiedy decydują się na takie zmiany. Szansa na regularną grę powinna być jednym z głównych warunków takiej decyzji, bo to okazja do podnoszenia umiejętności. Ekstraklasa jest do tego znakomitym polem. Krzysiek na pewno takie szanse będzie miał. Już pierwsze spotkanie w Cracovii pokazało, że ma sytuacje i prędzej czy później będzie regularnie strzelał bramki.

Jakie są jego atuty?

- Poziom, który prezentuje, jest adekwatny do wymagań gry na poziomie młodzieżowej reprezentacji Polski. Cenimy go za to, jak dynamicznie rozwinął się w ostatnim czasie. Jest regularnie powoływany do kadry, co pokazuje, że jest zawodnikiem perspektywicznym.

Nie martwią pana jego problemy ze skutecznością?

- Obserwujemy go już jakiś czas i nie jest zawodnikiem nieskutecznym. Strzelił bramkę w naszym zespole, miał też udział przy kilku innych. Dochodzi do sytuacji bramkowych. To pozytywne, na pewno będzie rozwijał skuteczność. W przyszłości z pewnością będzie regularnie strzelał bramki. Gra na pozycji napastnika i tak widzimy go w kadrze, potrafi też zagrać jako jeden z pary atakujących. Takie rozwiązanie też często stosowaliśmy w naszych meczach.

Więcej o: