Debiut i powroty w Cracovii

Trener Jacek Zieliński może odetchnąć. W sobotnim sparingu z MKS NOWĄ Proszowianką do gry wrócili Mateusz Cetnarski i Damian Dąbrowski.
Choć po siedmiu kolejkach Cracovia jest dziewiąta w lidze, w jednej z klasyfikacji jest liderem ekstraklasy. Chodzi o liczbę piłkarzy zgłoszonych do gry - klub z ul. Kałuży zarejestrował ich aż 33. Mimo tego przed tygodniem w Szczecinie Zieliński dokonał tylko dwóch zmian.

W ostatnim dniu okna transferowego drużynę wzmocnili Piotr Malarczyk i Tomasz Brzyski. Pierwszy w sobotę zadebiutował w Cracovii i od razu strzelił gola.

25-letni stoper zagrał w wyjazdowym sparingu z Proszowianką. Cracovia uświetniła jubileusz stulecia czwartoligowego klubu i wygrała 5:0. Na boisku zabrakło jeszcze Brzyskiego, który w Krakowie ma się pojawić dzisiaj.

Pole manewru Zielińskiego poszerzą jednak nie tylko nowi piłkarze. W sobotę do gry wrócili Mateusz Cetnarski i Damian Dąbrowski. Obaj wyleczyli kontuzje i są gotowi, by w piątek zagrać z Lechią Gdańsk. Szkoleniowca zapewne szczególnie cieszy powrót tego drugiego - bez niego Cracovia w pięciu meczach zdobyła tylko pięć punktów.

- Od dwóch tygodni trenuję z pełnymi obciążeniami i ten sparing miał dać odpowiedź, czy jestem gotowy na sto procent. Z ulgą można stwierdzić, że jestem - zaznaczył Dąbrowski w rozmowie z klubową telewizją.

MKS NOWA Proszowianka - Cracovia 0:5 (0:2)

Bramki: Steblecki (19.), Budziński (28.), Malarczyk (51.), Cetnarski (73.), Dimun (84.). Cracovia: Stępniowski (46. Sandomierski) - Deleu (46. Polczak), Malarczyk, Wołąkiewicz (46. Litauszki), Cunta - Covilo (46. Dimun), Dąbrowski - Wójcicki, Budziński (46. Cetnarski), Steblecki - Szczepaniak.