Cracovia wygrywa w Proszowicach. Debiut i gol Piotra Malarczyka

W rozegranym w sobotę w Proszowicach sparingu Cracovia pokonała miejscową MKS NOWĄ Proszowiankę 5:0. W drużynie gości zadebiutował Piotr Malarczyk, do gry po kontuzji wrócił też Damian Dąbrowski.
Mecz został rozegrany z okazji stulecia proszowickiego klubu. Piłkarze z ekstraklasy potraktowali go jako formę treningu, ale nie mieli problemu z czwartoligowcem, któremu strzelili aż pięć bramek. Ozdobą spotkania był gol Mateusza Cetnarskiego, który w 73. minucie spotkania celnie przymierzył z rzutu wolnego.

Sparing był dla trenera Jacka Zielińskiego również okazją do sprawdzenia kilku rzadziej grających zawodników. W drużynie zadebiutował Piotr Malarczyk, a pierwszy mecz okrasił golem. Do gry wrócił też Damian Dąbrowski, który od kilku tygodni pauzował z powodu kontuzji, jakiej nabawił się w meczu z Górnikiem Łęczna.

Cracovii zabrakło jeszcze drugiego z piłkarzy zakontraktowanych ostatniego dnia okna transferowego, czyli Tomasza Brzyskiego. Cały mecz na lewej obronie rozegrał Jakub Cunta.

MKS NOWA Proszowianka - Cracovia 0:5 (0:2)

Bramki: Steblecki (19.), Budziński (28.), Malarczyk (51.), Cetnarski (73.), Dimun (84.)

Cracovia: Stępniowski (46. Sandomierski) - Deleu (46. Polczak), Malarczyk, Wołąkiewicz (46. Litauszki), Cunta - Covilo (46. Dimun), Dąbrowski - Wójcicki, Budziński (46. Cetnarski), Steblecki - Szczepaniak

Proszowianka: Zawartka - Wrona, Głąbicki, Bienias, Mach, M. Przeniosło, T. Przeniosło, Dziwiszewski, Prochwicz, Przeniosło, Lampart oraz Czarnecki, Orłowski, Krówczyński, Kozerski, Czaja, M. Bzdziuła, K. Bzdziuła, Porębski

Więcej o: