Sport.pl

Grzegorz Sandomierski przed derbami: Nie przepompować balonika

- Staram się podchodzić do derbów bardzo spokojnie - mówi na oficjalnej stronie klubu Grzegorz Sandomierski, bramkarz Cracovii. Początek spotkania w piątek o godz. 20.30, relacja na krakow.sport.pl.
Sandomierski w derbach Krakowa wystąpił dotąd tylko raz. Do Cracovii trafił latem, ale na początku był zmiennikiem Krzysztofa Pilarza. Dlatego derby na stadionie przy Kałuży oglądał z ławki rezerwowych. Zagrał za to w listopadzie przy Reymonta, gdzie goście wygrali po raz pierwszy od 20 lat.

- To było dla nas trudne spotkanie. Mam fajne wspomnienia z tego meczu, mam nadzieję, że teraz uda się powtórzyć wygraną. staram się jednak podchodzić do tego bardzo spokojnie. Musimy zrobić swoje na boisku, nie skupiamy się na otoczce, tylko na grze - podkreśla bramkarz.

Tym razem Sandomierski jest pewniakiem do gry w podstawowym składzie. I przyznaje, że czuje wyjątkowość derbów.

- Można zdobyć tylko albo aż trzy punkty w tabeli, ale w tym samym czasie można zdobyć coś więcej w oczach kibiców. Staramy się nie nakręcać wielce na to spotkanie, żeby nie przepompować balonika. Meczem z Wisłą chcielibyśmy rozpocząć umacnianie pozycji w pierwszej ósemce - zaznacza.

Więcej o: