Cracovia. Deleu na Euro kibicuje Polakom i podgląda Stephana Lichtsteinera

Z prasy. Deleu w czasie mistrzostw Europy szczególnie przygląda się grze prawych obrońców. - Lubię obserwować piłkarzy. Można się czegoś nauczyć - mówi w rozmowie z ?Dziennikiem Polskim?.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plPiłkarze Cracovii przebywają na zgrupowaniu w Trzebnicy na Dolnym Śląsku, gdzie przygotowują się do meczów pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwszym rywalem krakowian będzie macedońska Skendija Tetowo.

- Trener będzie szukał materiału filmowego, abyśmy zobaczyli, jak wygląda ta drużyna. Wtedy będziemy mądrzejsi, będziemy coś więcej wiedzieć o niej. To będzie dla mnie debiut w pucharach. Przygotowujemy się solidnie, by nasza przygoda nie skończyła się na pierwszej rundzie - zaznacza Deleu.

W Trzebnicy Brazylijczyk znajduje również czas na oglądanie mistrzostw Europy. Choć wciąż nie ma polskiego obywatelstwa - wniosek o nie złożył kilka miesięcy temu - przyznaje, że czuje się Polakiem i kibicuje biało-czerwonym. Poza tym przygląda się grze piłkarzy występujących na prawej obronie, czyli pozycji, na której sam najczęściej biega po boisku.

- Podoba mi się szczególnie defensor reprezentacji Szwajcarii Stephan Lichtsteiner z Juventusu Turyn. To bardzo dobry, solidny zawodnik, bardzo ciężko grać przeciwko niemu. Lubię obserwować piłkarzy, jak się zachowują - tłumaczy.