Sport.pl

Mateusz Cetnarski pomaga przez muzykę i sport

Mateusz Cetnarski w przerwach od rozgrywek bierze się za organizowanie turniejów dla dzieci. W tym roku jego zaproszenie przyjęły gwiazdy muzyki.
Facebook? » | A może Twitter? »


W ten weekend po raz ósmy odbędzie się charytatywny piknik w Kolbuszowej skąd pochodzi Cetnarski. Udział ma wziąć ponad 400 dzieci z miejscowych szkół. Mecze ruszą w sobotę, a finały zostaną rozegrane w niedzielę.

Rozegrany zostanie też turniej gwiazd, sponsorów i VIP-ów. 28-letni pomocnik zaprosił m.in. Deleu, Krystiana Stępniowskiego, Łukasza Zejdlera czy Mateusza Wdowiaka z Cracovii. Dodatkowo ściągnął znanych muzyków. W niedzielę wystąpią m.in. raper O.S.T.R, do tego Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki czy Wu-Hae.

Cetnarski ma znajomości w branży, bo w wolnych chwilach sam zajmuje się muzyką. Amatorsko grywa na perkusji, zbiera też płyty winylowe. - Jestem otwarty na wszelkie muzyczne trendy, tylko podlaskie zespoły omijam szerokim łukiem (śmiech). Disco polo i np. techno to nie moja bajka. Mam rozpisany harmonogram ciekawych koncertów na kilka miesięcy - opowiadał w rozmowie z krakow.sport.pl.

Pomoc też z Zembrzyc

Nie tylko on próbuje wykorzystać popularność do pomagania. W sobotę (godz. 17) na stadionie LKS Garbarza Zembrzyce odbędzie się mecz charytatywny pod hasłem "Gwiazdy Ekstraklasy kontra Reprezentacja Powiatu Sucha Beskidzka". Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Grzegorza Leśniaka, mieszkańca powiatu, który doznał poważnego urazu kręgosłupa na basenie.

Lista piłkarzy, którzy wystąpią, robi wrażenie. Są na niej m.in. Rafał Grodzicki, Paweł Nowak (będą też w Kolbuszowej), Łukasz Surma, Łukasz Burliga, Radosław Sobolewski, Patryk Małecki, Maciej Iwański czy Michał Mak.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Więcej o:
Najczęściej czytane