Andrzej Niedzielan: Wierzę, że na Euro 2016 zdobędziemy medal!

- Kiedyś zarzucano nam, że mamy drużynę, ale bez gwiazd. Teraz mamy i zespół, i liderów grających w największych klubach Europy. Stać nas wreszcie na medal - uważa 19-krotny reprezentant Polski, były piłkarz m.in. Górnika, Cracovii, Wisły, Korony, Ruchu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Niedzielan w trakcie kariery grał także w Holandii (87 spotkań w NEC Nijmegen i 20 goli). Reprezentacja tego kraju będzie w środę w Gdańsku rywalem Polaków. To będzie przedostatni test kadry Adama Nawałki przed wylotem do Francji. Holendrzy to największy przegrany eliminacji do mistrzostw Europy. - Teraz budują nową drużynę, w której będzie dużo młodych piłkarzy. Ale to będzie i tak trudny rywal dla nas. Wyszkolenie techniczne na najwyższym poziomie, taktyka, wybieganie i młodość. To będzie dobry sprawdzian, bo nie będzie rąbania, tylko gra piłką - uważa Niedzielan. - W tym momencie to jednak my mamy lepszą drużynę niż Holendrzy. Wystarczy popatrzeć na kluby, w których grają nasi piłkarze. Piłkarsko jako kraj idziemy do przodu, a holenderska piłka reprezentacyjna stanęła w miejscu. Ciekawy jestem jak się zaprezentuję Holendrzy.

Niedzielan, który pod Krakowem prowadzi z Arkadiuszem Radomskim piłkarską szkółkę, wprost mówi, że reprezentację Polski stać nawet na medal. - To co pokazaliśmy w eliminacjach, a także, gdzie nasi piłkarze grają pozwala mieć takie oczekiwania. Kiedyś zarzucano nam, że mamy drużynę, ale nie ma w niej gwiazd. Teraz też jest zespół, a do tego liderzy kadry występują w najlepszych europejskich drużynach. Najlepszy przykład z brzegu to Robert Lewandowski, czyli gracz, który ustępuje może tylko Messiemu i Cristiano Ronaldo - podkreśla Niedzielan. - Wierzę, że będziemy czarnym koniem mistrzostw. Nie powinno też być problemów z presją. Oni grali w meczach o tak duże stawki, że z takim ciśnieniem powinni sobie poradzić.

Zdjęcie Nike Polska - bluza APOL31 Zdjęcie Nike Polska - koszulka DPOL51 Zdjęcie Nike Polska - koszulka RPOL16
Nike Polska - bluza APOL31 Nike Polska - koszulka DPOL51 Nike Polska - koszulka RPOL16
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info