Napięty kalendarz Cracovii [TERMINARZ]

W tym roku dla piłkarzy Cracovii przerwa będzie dla nich wyjątkowo krótka. Do pierwszego meczu został miesiąc
Podopieczni Jacka Zielińskiego na razie cieszą się urlopami. Trener też zrobił sobie krótkie wakacje, choć - jak sam twierdzi - co chwilę odbiera służbowe telefony. Innego wyjścia nie ma, bo trzeba podejmować decyzje m.in. w sprawie wzmocnień. Tym bardziej że kalendarz przed eliminacjami Ligi Europy jest bardzo napięty.

Do 22 czerwca trzeba zgłosić kadrę na pierwszy mecz w pucharach, a do drużyny - według planów - ma dołączyć jeszcze kilku piłkarzy. - Mimo to nie wyznaczyliśmy sobie żadnej ostatecznej daty, do kiedy chcielibyśmy zamknąć kadrę. Bo w transferach mogłoby to tylko przeszkodzić - tłumaczy Zieliński.

Do treningów - po prawie miesięcznej przerwie - krakowianie wrócą w poniedziałek 13 czerwca, a trzy dni później rozpoczną jedyne tego lata zgrupowanie. Pierwotny plan zakładał, że wyjadą do ośrodka w Gniewinie, gdzie w 2012 roku podczas mistrzostw Europy mieszkali reprezentanci Hiszpanii. Zamiast tego będą trenować w Trzebnicy, 30 km od Wrocławia (wrócą 25 czerwca).

- Tam będziemy mieć bardzo dobre warunki - zapewnia szkoleniowiec. Na miejscu jego drużyna rozegra dwa sparingi. Na więcej nie ma czasu, bo na 30 czerwca zaplanowany jest pierwszy mecz eliminacji LE.

10 dni wcześniej, 20 czerwca, krakowianie poznają rywala. Losowanie odbędzie się w Nyonie w Szwajcarii.

Kalendarz Cracovii

13 czerwca - rozpoczęcie przygotowań do sezonu

16 czerwca - wyjazd na zgrupowanie do Trzebnicy pod Wrocławiem (w planie są dwa sparingi)

20 czerwca - losowanie eliminacji Ligi Europy w Nyonie. Cracovia pozna rywala

22 czerwca - koniec zgłaszania zawodników do pierwszego meczu eliminacji Ligi Europy

25 czerwca - powrót ze zgrupowania w Trzebnicy

30 czerwca - pierwszy mecz el. Ligi Europy

Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Brazuca Glider G73633 roz.5 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Finale 15 Real Madryt S90220 Zdjęcie Adidas PIŁKA NOŻNA FINALE MILANO CAPITANO AC5490
ADIDAS Piłka Nożna Brazuca ... Adidas Piłka nożna Finale 1... Adidas PIŁKA NOŻNA FINALE M...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info