Sport.pl

Oceniamy sezon piłkarzy Cracovii. Kto zasłużył na szóstkę, a kto na jedynkę?

Cracovia po raz pierwszy w historii klubu zakwalifikowała się do europejskich pucharów, ale nie wszyscy piłkarze pomogli w tym w jednakowym stopniu. Oceniamy podopiecznych Jacka Zielińskiego i zastanawiamy się, kogo trzeba zatrzymać za wszelką cenę, a za kim nikt nie zatęskni.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plGrzegorz Sandomierski 4 - po przyjeździe do Krakowa żartował, że zadebiutuje w Cracovii dopiero podczas tradycyjnego noworocznego treningu. Gorzka przepowiednia się nie sprawdziła. Dużo wcześniej wygryzł ze składu Krzysztofa Pilarza i nie zawiódł. Błędy sporadycznie się zdarzały, ale częściej ratował drużynę. Powinien zostać.

Deleu 3+ - za gola w derbach Krakowa kibice pewnie mogliby go nosić na rękach, ale dla trenera najważniejsze, że coraz rzadziej ma wahania formy. Powinien zostać.

Piotr Polczak 2 - kapitan powinien być oazą spokoju, a on niestety wprowadzał do obrony dużo nerwów. Powinien odejść.

Hubert Wołąkiewicz 3 - potrafi ze spokojem przerwać groźną akcję, by za kilka chwil potknąć się w ważnym momencie. Jego dużą zaletą jest wszechstronność, bo w obronie może grać na kilku pozycjach. Ale jeśli klub jest w stanie sprowadzić dwóch solidnych stoperów, to jego strata nie będzie bardzo widoczna. Może odejść.

Florin Bejan 3+ - momentami sprawiał wrażenie trochę zagubionego, ale pokazał, że zna się na swojej robocie. Zakładamy, że jeszcze nie rozwinął skrzydeł, więc powinien zostać.

Paweł Jaroszyński 4 - brakuje mu czasem bezczelności, zdarza mu się zagapić i pozwolić ograć rywalowi, ale... będą z niego ludzie! Kilka razy udowodnił, że ma szansę zrobić efektowną karierę, o ile nie przestanie się uczyć. Powinien zostać.

Jakub Wójcicki 4+ - przychodził jako obrońca, ale został skrzydłowym pełną gębą. Więcej asyst w tym sezonie ekstraklasy miało od niego tylko sześciu piłkarzy. Powinien zostać.

Miroslav Covilo 4+ - o tym, że rządzi w powietrzu, było wiadomo już wcześniej. Najważniejsze, że panowania nie oddał. Właśnie dzięki niemu Cracovia jest jedną z najgroźniejszych drużyn w lidze po dośrodkowaniach z rzutów wolnych lub rożnych. Oczywiście powinien zostać.

Damian Dąbrowski 5 - pechowiec sezonu, który powinien zostać, by w końcu zapracować na powołanie do reprezentacji Polski. W tym sezonie w pełni na nie zasłużył, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja. Może nie gra zbyt efektownie, ale - jak na swój wiek - wyjątkowo dojrzale. Koniecznie musi zostać.

Marcin Budziński 3+ - jedyny taki piłkarz. Potrafi nakryć rywali czapką, by tydzień później zagrać tak niechlujnie, że zęby bolą. Jeśli zostanie, pewnie się przyda. Jeśli odejdzie, nikt płakać nie będzie.Mateusz Cetnarski 6 - spektakularna przemiana Cracovii ma jego twarz. Ponad rok temu cień piłkarza, dziś - gwiazda ligi pełną gębą. Gdyby nie on, nie byłoby europejskich pucharów. Czapki z głów. Nie trzeba dodawać, że musi zostać.

Bartosz Kapustka 5 - nigdy byśmy nie zgadli, że jego kariera nabierze TAKIEGO rozpędu. To już nie jest zahukany młodzian, ale człowiek, który może być liderem. Cracovia dużo straci na jego odejściu, ale wydaje się, że nadszedł na to czas. 20-letni pomocnik powinien spróbować sił za granicą. Powodzenia.

Anton Karaczanakow 1+ - jest szybki. I za to plus, bo nic więcej nie zdążył pokazać. A że to nie lekkoatletyka, tylko piłka nożna, to powinien odejść.

Łukasz Zejdler 2+ - ile można czekać? Od lat próbuje wypłynąć, od lat jest blisko pierwszego składu, ale... ciągle czegoś brakuje. Dla własnego dobra powinien odejść.

Boubacar Dialiba 3 - czasem się przydaje jako zmiennik, ale pora dać szansę komuś innemu, np. młodemu Polakowi. Powinien odejść.

Mateusz Wdowiak 3+ - już, już wydawało się, że starszym kolegom pokaże miejsce w szeregu, ale na to było jeszcze za wcześnie. Miał kilka dobrych wejść, zdobył efektownego gola. I ciągle nie można wykluczyć, że pójdzie śladem kolegi Bartosza Kapustki. Jest jeszcze młody i zdecydowanie powinien zostać.

Tomasz Vestenicky 3+ - nie da się tego stwierdzić ze stuprocentową pewnością, ale niedługo to może być piłkarz przez duże P. Jeden gol w 13 meczach to może mało, ale wystarczy rzucić okiem na jego datę urodzenia: ma 20 lat i... coś w sobie. Powinien zostać. Mało tego: trzeba zrobić wszystko, by go nie stracić.

Erik Jendriszek 5 - doświadczenie z Bundesligi w końcu procentuje. Wcześniej wielu na niego psioczyło, ale udowodnił, że drużynie jest potrzebny jak tlen. Biegał za dwóch, motywował kolegów, pomagał w obronie i - przede wszystkim - strzelał ważne gole. Ich liczba (13) może nie rzuca na kolana, ale to nie zmienia faktu, że Słowak musi zostać.

Dariusz Zjawiński 2 - nie ma najmniejszego powodu, by dalej trzymać go w składzie. Powinien odejść.

Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLIDER 4 AC5448 Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Brazuca Glider G73633 roz.5 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Finale 15 Real Madryt S90220
ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLID... ADIDAS Piłka Nożna Brazuca ... Adidas Piłka nożna Finale 1...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: