Sport.pl

Jacek Zieliński: Europejskie puchary? Dla Cracovii to za wcześnie

- Dostaliśmy od Legii lekcję futbolu - powtarza Jacek Zieliński. W piątek Legia Warszawa nie miała litości dla jego Cracovii.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Bo Cracovia była bezradna. Przegrała 0:4. - Dostaliśmy lekcję futbolu. Trzeba pogratulować Legii świetnego meczu. Zlała nas jak chciała. Lepiej jednak przegrać raz 0:4 niż kilka razy po 0:1. Nie było po meczu żadnych dyskusji, szukania winnych. Podniesiemy głowy i będziemy grali dalej. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Legia zagra wysokim pressingiem, pierwsza bramka z tego rzeczywiście wynikała, ale gdyby Mateusz Cetnarski trafił - a mówiłem zawodnikom, że trzeba wykorzystać pierwszą sytuację - to może stawilibyśmy Legii większy opór - zastanawia się Zieliński.

Mimo wysokiej porażki krakowianie ciągle są w czubie tabeli i mogą zakończyć sezon na podium. - Mamy szansę na europejskie puchary, ale myślę, że dla Cracovii to jeszcze za wcześnie. Jeszcze rok temu ten zespół bronił się przed spadkiem. Nagle przetoczyło się tornado, tsunami i wszystko się odwróciło. To się może wydarzyć, ale nie mamy jeszcze zespołu na europejskie puchary, kołdra jest zdecydowanie zbyt krótka - ostrzega Zieliński.

Więcej o: