Sport.pl

Cracovia. Deleu liczy na szybki powrót

Brazylijczyk doznał urazu mięśnia przywodziciela i w kolejnym meczu Cracovii raczej nie zagra. - Ale wszystko wskazuje na to, że nie jest to poważna kontuzja - pociesza się Deleu.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

W spotkaniu z Górnikiem Łęczna (0:0) nie zdążył się nawet zmęczyć. Na początku meczu poczuł ból w prawej nodze i szybko poprosił o zmianę. W dziewiątej minucie zastąpił go Tomasz Vestenicky. - Poczułem dyskomfort, więc uznałem, że nie ma sensu robić coś na siłę. W niedzielę ciągle czułem ból, ale już w poniedziałek było dużo, dużo lepiej - tłumaczy obrońca.

Dopiero we wtorek, po szczegółowych badaniach, okaże się, czy uraz jest poważny. Ale Deleu jest dobrej myśli: - Wygląda na to, że to nic takiego, co miałoby mnie wyłączyć z gry na długo. W najbliższym meczu pewnie jeszcze nie będę mógł wystąpić, ale mam nadzieję, że na pierwsze spotkanie rundy finałowej już wrócę.

To oznacza, że w najbliższym meczu przeciwko Śląskowi Wrocław (9 kwietnia) do składu najprawdopodobniej wróci Hubert Wołąkiewicz, który ostatnio musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Ale jest też druga opcja: cofnięty może zostać Jakub Wójcicki, a wtedy miejsce w pomocy zwolni się np. dla Vestenickiego lub Mateusza Wdowiaka.Więcej o: