Cracovia. Erik Jendriszek: Legia wie, że nie przyjeżdża po łatwe zwycięstwo

Piłkarze Cracovii przygotowują się do meczu z Legią Warszawa. - Musimy poprawić grę w defensywie - zauważa Erik Jendriszek, napastnik krakowian.
Facebook? » | A może Twitter? »


Jesienią w Warszawie Legia dość łatwo ograła Cracovię 3:1. Bramkę dla gości zdobył Jendriszek. Krakowianie wierzą, że w sobotnim starciu obu zespołów osiągną lepszy wynik. - W tym roku możemy grać ze wszystkimi drużynami jak równy z równym. Myślę, że Legia wie, że nie przyjeżdża do Krakowa po łatwe zwycięstwo - zaznacza Słowak w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Ostatnia wizyta Legii w Małopolsce zakończyła się porażką w Niecieczy. Jendriszek przyznaje, że Cracovia stara się wyciągnąć wnioski z tego spotkania. - Termalica miała trochę szczęścia na początku meczu, ponieważ Legia nie wykorzystała kilku szans. Termalice udało się później zdobyć gole i my także spróbujemy w sobotę zrobić wszystko, by zamienić sytuacje na bramki. Na pewno musimy jeszcze poprawić grę w defensywie - podkreśla.

Jendriszek jest najskuteczniejszym z piłkarzy grających przy Kałuży. W tym sezonie zdobył już 11 bramek. Więcej trafień od niego zaliczył Deniss Rakels, ale Łotysz zimą przeniósł się do angielskiego Reading. Cracovia jest też - wraz z Legią - najskuteczniejszą drużyną ligi.

- Gramy w sobotę przed własną publicznością, to będzie nasz atut. Chcemy wykorzystać nasze mocne strony, w tym dobrą grę ofensywną - mówi napastnik.