Sport.pl

Grzegorz Mielcarski: Cracovia może walczyć o mistrzostwo

Z prasy. - Wielu skupia się na Legii, Piaście. Krakowianom to pasuje, że nikt o nich nie mówi - zaznacza w ?Gazecie Krakowskiej? Grzegorz Mielcarski, ekspert nc+.
Facebook? » | A może Twitter? »


Cracovia rozpoczęła sezon od efektownego zwycięstwa z Górnikiem Zabrze. Pierwsze wiosenne spotkanie pokazało, że drużyna radzi sobie bez Denissa Rakelsa. Łotysz, który jesienią był najlepszym strzelcem zespołu, zimą odszedł do angielskiego Reading.

- Rakels strzelał bramki głównie w ostatnich spotkaniach tamtego roku. A gole zdobywali też Mateusz Cetnarski i Erik Jendriszek, do tego swoje dołożyli Bartosz Kapustka i Piotr Polczak. Inni mają po jednym trafieniu, ale widać, że także biorą na siebie ciężar zdobywania goli. Cracovia nigdy nie była uzależniona wyłącznie od Rakelsa - mówi "Gazecie Krakowskiej" Mielcarski.

Zdaniem eksperta nc+ drużynę z ul. Kałuży należy traktować jako jednego z głównych kandydatów nie tylko gry o puchary, ale i walki o mistrzostwo kraju.

- Na mój nos, Cracovia to zespół, który może absolutnie walczyć o mistrzostwo. Krakowianom to pasuje, że nikt o nich nie mówi. Skoro ktoś typował nawet Ruch Chorzów do mistrzostwa, to tym bardziej trzeba tak widzieć Cracovię. Drużynę, która jesienią czarowała grą i skutecznością - podkreśla.

Więcej o: