Gol testowanego i porażka Cracovii w pierwszym sparingu

Na zakończenie pierwszego tej zimy zgrupowania Cracovia przegrała w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem 2:3.
Mecz był podzielony na trzydziestominutowe tercje, a szansę dostali niemal wszyscy piłkarze, którzy byli na obozie. Na zaśnieżonym boisku grało się trudno, mimo to padło pięć bramek i nieoczekiwanie tylko dwie z nich zdobyli goście. Do siatki trafili Erik Jendriszek i Przemysław Pyrdek, który przez ostatnie dni był testowany w Cracovii. Wszystkie gole dla Górnika strzelił Marcin Orłowski.

Zagrał też m.in. Hubert Adamczyk, do niedawna piłkarz Chelsea Londyn, który dwa dni wcześniej związał się z krakowskim klubem trzyipółletnim kontraktem.

Meczem z Górnikiem krakowianie zakończyli zgrupowanie w Wałbrzychu. - To był udany wyjazd, mieliśmy doskonałe warunki. Pracowaliśmy głównie nad sprawnością ogólną: wytrzymałością, siłą, zwinnością, gibkością, a do tego popołudniami były ajęcia z piłką. Dopisała też pogoda, bo dopiero pod koniec śnieg zaczął przeszkadzać. Mimo to zrobiliśmy wszystko, co założyli, większych urazów też nie było - relacjonuje trener Jacek Zieliński.

W poniedziałek jego piłkarze wrócą do treningów przy ul. Wielickiej w Krakowie, a w środę rozegrają sparing z Sandecją. Na kolejne zgrupowanie, do hiszpańskiego Alicante, wyjadą 22 stycznia.

Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2

Bramki: Orłowski (31., 39., 44.) - Jendriszek (26.), Pyrdek (57.)

I tercja: Sandomierski - Wójcicki, Sretenović, Wołąkiewicz, Zejdler - Dąbrowski, Budziński - Wdowiak, Kapustka, Jendriszek - Diabang.

II tercja: Sandomierski (Stępniowski) - Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński - Cetnarski, Covilo - Rakels, Adamczyk, Pyrdek - Zjawiński.

III tercja: Stępniowski - Deleu, Jadanowski, Rymaniak, Jaroszyński - Argasiński, Adamczyk - Surma, Kiebzak, Pyrdek - Szewczyk.