Cracovia. Deleu przed derbami Krakowa: Tabela nie ma znaczenia

W niedzielę o godz. 18 Cracovia zagra przy Reymonta z Wisłą w derbach Krakowa. - Jeśli cała drużyna będzie skoncentrowana, bez problemów możemy tam wygrać - zapowiada Deleu.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plDeleu wystąpił w ostatnim spotkaniu Cracovii z Lechią Gdańsk i wydaje się pewniakiem do gry na prawej obronie. Tym bardziej, że trener Jacek Zieliński wciąż nie może liczyć leczącego uraz Jakuba Wójcickiego. Brazylijczykowi przyjdzie rywalizować z Łukaszem Burligą lub Wilde-Donaldem Guerrierem, bo to któryś z nich będzie atakować lewą stroną Wisły.

- To nie będzie nasze pierwsze spotkanie. Grałem już przeciwko niemu i Wiśle kilka razy. Moim zdaniem to bardzo dobry zawodnik - komplementuje Haitańczyka Deleu.

Zwycięstwo z Lechią było piątą kolejną wygraną Cracovii przy Kałuży. - Fajnie, że "złapaliśmy" formę u siebie, ale brakuje nam teraz punktów na wyjeździe. Teraz przed nami derby, mecz inny niż wszystkie. Jeśli będziemy tak skoncentrowani, jak w pierwszym meczu z Wisłą, mam nadzieję na dobry wynik - podkreśla obrońca.

Przed derbami przy Reymonta Cracovia może uchodzić za faworyta. W poprzedniej kolejce wygrała (Wisła zremisowała z ostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze), jest wyżej w tabeli. 50 procent kibiców głosujących w sondzie na krakow.sport.pl przewiduje jej zwycięstwo. - Nie ma znaczenia, że jesteśmy w tabeli wyżej niż Wisła. Pamiętam mecze z zeszłego roku. Sytuacja była odwrotna, Wisła była w czołówce, a my w dole tabeli i u siebie wygraliśmy. Derby to derby, nie ma w nich faworyta - zaznacza Deleu.

Obie drużyny należą do najskuteczniejszych zespołów ekstraklasy. W derbach można się spodziewać otwartej gry? - Mam nadzieję, że to będzie fajny mecz dla kibiców, ale i dla nas. Fajnie grać w drużynie, która prezentuje otwartą grę. Na pewno będziemy starać się grać tak jak do tej pory, to, co umiemy. Wisła też wygląda dobrze, więc widowisko może być bardzo fajne - przewiduje Brazylijczyk.

Początek derbów w niedzielę o godz. 18. Relacja na krakow.sport.pl.