Jacek Zieliński: Przed derbami Krakowa chyba obejrzymy bitwę pod Grunwaldem

- Pewnie, że jestem zwolennikiem porównań, które pobudzają krew i podnoszą ciśnienie. Skoro Wisła szykuje się na wojnę, to my w ramach rewanżu obejrzymy bitwę pod Grunwaldem - uśmiecha się Jacek Zieliński, trener Cracovii. W niedzielę przy Reymonta derby Krakowa (godz. 18, relacja na krakow.sport.pl).

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

- Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudny mecz. Nie będzie naszych kibiców, cały stadion przeciwko nam, ale chłopaki są przyzwyczajeni także do takich spotkań. Gramy z bardzo dobrym zespołem, który w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrał. To dodatkowo podnosi skalę trudności. Mimo że statystyki są przeciwko nam, zagramy o pełną pulę - zapewnia Zieliński.

I przekonuje, że o wyniku zadecydują "umiejętności piłkarskie". - Przed meczem podgrzewa się atmosferę, pompuje balonik, ale trzeba podejść do tego z chłodną głową. A o umiejętności piłkarskie jestem spokojny - zapewnia trener Cracovii.

Paweł Brożek, napastnik Wisły, stwierdził, że na ten mecz trzeba być gotowym jak na wojnę. Zapytaliśmy Zielińskiego o te słowa. - Pewnie, że jestem zwolennikiem fajnych porównań, które pobudzają krew i podnoszą ciśnienie. Skoro Wisła szykuje się na wojnę, to my w ramach rewanżu obejrzymy bitwę pod Grunwaldem - uśmiecha się trener. - A poważnie: otoczka każdych derbów przypomina wojnę, ale na boisku bywa różnie. Jesteśmy jednak przygotowani na ostrą i agresywną grę.

Trener nie ma komfortu wyboru. Nie zagrają Jakub Wójcicki, Boubacar Dialiba (kontuzje) i Piotr Polczak (żółte kartki). - Trudno przed meczem powiedzieć, co będzie planem minimum, bo przebieg może być różny. Nie zakładamy sobie, że remis nas urządza, tylko jedziemy po pełną pulę - dodaje trener.

Pytany o rywali, chwali przede wszystkim Arkadiusza Głowackiego (nazywa go "ostoją defensywy") i Brożka ("snajper z prawdziwego zdarzenia"). - To dwie osoby, które od lat stanowią o obliczu drużyny. Trzeba też dodać Radka Cierzniaka, dzięki któremu Wisła parę punktów dopisała - podkreśla trener.

Nie wiadomo, kto będzie kapitanem Cracovii. - Gdybym panu powiedział, zdradziłbym, jaki będzie skład - twierdzi trener.

Na razie wszystko wskazuje, że opaskę założy Marcin Budziński. O ile nie usiądzie na ławce.

Kto wygra niedzielne derby Krakowa