20 lat męczarni Cracovii przy Reymonta. W końcu wygrają?

7371 dni czekają piłkarze i kibice zespołu z ulicy Kałuży na wygraną derbową na stadionie Wisły Kraków. Było to tak dawno, że wielu fanów zespołu Jacka Zielińskiego prawdopodobnie nie ma prawa pamiętać tamtego spotkania.
20 lat temu w ówczesnej drugiej lidze derby Krakowa zakończyły się skromną wygraną zespołu Ireneusza Adamusa, 1:0. Cracovia przez ponad połowę spotkania derbowego była osłabiona po czerwonej kartce dla Krzysztofa Dudy w 37. minucie spotkania. Obrońca gości jednak nie był karcony przez kibiców i trenerów swojej drużyny. Wręcz przeciwnie, stał się bohaterem zespołu dzięki zdobyciu zwycięskiej bramki głową w 32. minucie spotkania po dośrodkowaniu Rafała Wrześniaka z rzutu rożnego.

Wisła mimo przewagi liczbowej nie potrafiła wyrównać. 18 tysięcy kibiców Wisły zgromadzonych przy Reymonta musiało obejść się smakiem.