Sport.pl

Paweł Jaroszyński i Alan Uryga już rozmawiają o derbach Krakowa [WIDEO]

Paweł Jaroszyński strzelił gola dla reprezentacji Polski do lat 21 w czwartkowym meczu z Norwegią. - Solidnie ustawiliśmy obronę i groźnie kontrowaliśmy, ale to Norwegia dominowała w środku pola - mówi obrońca Cracovii w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.
Facebook? » | A może Twitter? »


Na początku sezonu Jaroszyński był tylko rezerwowym w zespole z ul. Kałuży. Od kilku kolejek gra w podstawowym składzie, co zaowocowało powołaniami do reprezentacji Marcina Dorny. Obrońca zagrał w trzech z czterech ostatnich meczów kadry młodzieżowej. - Jak już się chwyci szansę, to nie chce się jej wypuścić z rąk. W reprezentacji rywalizuję o miejsce na lewej obronie z Jonatanem Strausem. Poziom jest wysoki - zaznacza na portalu laczynaspilka.pl.

W wygranym 1:0 spotkaniu z Norwegią Jaroszyński zdobył bramkę w nietypowy dla siebie sposób - uderzeniem z rzutu wolnego. - Tym razem czułem się na siłach, by podejść do piłki. Pewnie wykorzystałem rzut wolny i piłka wpadła do siatki. Myślę, że to pozycja właśnie dla mnie - podkreśla.

Gracz Cracovii na zgrupowaniach dzieli pokój z Alanem Urygą z Wisły. Już 29 listopada mogą spotkać się na boisku w derbach Krakowa. - To starcie zbliża się wielkimi krokami, więc jest o czym rozmawiać - zapewnia Jaroszyński.

Poniżej skrót spotkania Polski z Norwegią.Więcej o: