Rezerwowe derby Krakowa. Cracovia II gromi Wisłę II. Wdowiak bohaterem

Cracovia skutecznie zagrała w końcówkach każdej połowy i zasłużenie wygrała z Wisłą. Gospodarzy dużo bardziej jednak wzmocnili się zawodnikami z pierwszej drużyny.
Na stronie HistoriaWisly.pl można znaleźć statystyki meczów rezerw Wisły i Cracovii. Do tej pory udało znaleźć się około 60 spotkań drugich drużyn. Nie wszystkich udało się ustalić wyniki. Z tych, które są wynika, że Cracovia II wygrała 23 razy, Wisła II 21, a osiem razy padł remis.

Klub z ul. Kałuży poważnej potraktował mecz w III lidze. Zorganizował go na stadionie, a nie w ośrodku treningowym przy ul. Wielickiej i nawet promował spotkanie #DerbyToDerby. Mecz obejrzało 2732 kibiców, w tym także fani Wisły.

Także skład Cracovia wystawiła dużo mocniejszy. Jacek Zieliński, trener pierwszej drużyny, zgodził się, by zagrali jego podopieczni - Krystin Stepniowski, Mateusz Argasiński, Łukasz Zejdler, Krzysztof Szewczyk, Mateusz Wdowiak, a przede wszystkim najbardziej doświadczony Marcin Budziński. Po przerwie pojawili się taż Boubacar Diabang i Bartosz Rymaniak.

Z pierwszej drużyny Wisły do rezerw oddelegowano głównie młodych graczy poza Michałem Miśkiewiczem - Szymona Witka, Krystiana Kujawę, Konrada Handzlika, Grzegorza Marszalika i Kamila Kuczaka. W ekstraklasie zadebiutowali tylko ci dwaj ostatni.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale w końcówce przewagę uzyskali gospodarze. Udokumentowali ją golem Patryka Moskala. Po przerwie sytuacja była podobna. Wisła była nawet bliska wyrównania, ale Grzegorz Marszalik uderzył w poprzeczkę. Za chwilę w ciągu trzech minut Cracovia trzy razy trafiła do bramki.

Dzięki wygranej gospodarz wyprzedzili rywali w tabeli III ligi.

W innym spotkaniu grupy małopolsko-świętokrzyskiej w meczu na szczycie Garbarnia Kraków wygrała z KSZO Ostrowiec 3:1 (gole dla krakowian: Grunt - samobójcza, Kalemba, Masiuda).

Cracovia II - Wisła II 4:0 (1:0)

Gole: Wdowiak (82., 84.), Moskal (35.), Chlebowski (83., samobójcza)

Cracovia II: Stępniowski - Moskal, Chochołek, Kuligowski, Jadanowski (46. Rymaniak) - Argasiński, Zejdler (85. Krasuski), Budziński (46. Diabang), Szewczyk, Wdowiak - Kiebzak (68. Panek).

Wisła II: Miśkiewicz - Bartosz, Gulczyński, Kujawa, Witek (51. Janur), Mordec, Chlebowski, Handzlik (63. Wójcik), Scarlet (75 Dziubas), Wąsikowski, Kuczak (46. Marszalik).