Sport.pl

Kontraktowa ofensywa Cracovii

Wypadł z podstawowego składu, ale zostaje przy Kałuży na dłużej. Deniss Rakels jest kolejnym po Bartoszu Kapustce piłkarzem, który przedłużył kontrakt z Cracovią.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plKlub rozmawiał z napastnikiem na temat przedłużenia umowy już w lipcu. - Jeśli się dogadamy, nie widzę przeszkód, bym został w Krakowie - mówił wtedy "Wyborczej" Rakels. - Kiedyś chciałbym wyjechać do lepszej ligi, zagrać w Lidze Mistrzów.

Na razie Łotysz w czwartek podpisał nową umowę z Cracovią do końca czerwca 2018 r.

Rakels trafił do Krakowa zimą 2014 r. z Zagłębia Lubin. Pierwszą rundę przy Kałuży miał nieudaną, rozegrał tylko osiem meczów. Później do klubu przyszedł trener Robert Podoliński, u którego napastnik zaczął grać w podstawowym składzie. Po zmianie szkoleniowca utrzymał miejsce w jedenastce, choć Jacek Zieliński zaczął ustawiać go na skrzydle. Rakels odwdzięczył się i z 11 bramkami został w poprzednim sezonie najskuteczniejszym piłkarzem zespołu.

Obecne rozgrywki również rozpoczął w podstawowym składzie. Wypadł z niego dopiero przed tygodniem. Zabrakło go nawet w meczowej osiemnastce na mecz z Zagłębiem. Cracovia przegrała 2:4, a Łotysz wrócił do pierwszej jedenastki na Puchar Polski. Mimo tego nie może być pewien występu w sobotnim meczu z Ruchem Chorzów.

Rakels jest też jednym z nielicznych piłkarzy Cracovii grających w reprezentacji. Wystąpił w dwóch ostatnich meczach eliminacji mistrzostw Europy z Turcją i Czechami. W tym drugim miał asystę. Wciąż czeka jednak na pierwszego gola dla kadry. - Wiem, że kiedyś uda mi się go strzelić. Wiadomo, że chcę to zrobić jak najszybciej, ale najważniejsze, że gram - podkreśla.

W środę nową umowę z Cracovią podpisał Kapustka. W klubie wciąż jest kilku zawodników, którzy mają kontrakty tylko do końca sezonu - m.in. Krzysztof Pilarz i Deleu.Więcej o: