Sport.pl

Cracovia. Tylko Hubert Wołąkiewicz zasłużył na pochwały [OCENY]

Po porażce 2:3 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza gospodarze zostają w gronie najsłabszych drużyn na własnym boisku. Cracovii nie pomogli nawet reprezentanci - Bartosz Kapustka i Deniss Rakels.
Krzysztof Pilarz -3 - mecz bramkarza Cracovii mieści się w kategoriach przeciętności. Zdecydowanie lepiej mógł się spisać przy drugiej bramce. Kolejny raz okazało się, że gra na przedpolu nie należy do jego atutów

Jakub Wójcicki 2 - sprokurowany rzut karny dla Termaliki to kulminacja jego słabego występu, chociaż jedno z jego ofensywnych wejść skończyło się asystą przy golu Zjawińskiego. W pierwszej połowie często ogrywany, w drugiej pozwolił na podanie Biskupowi i goście wbili decydującego gola.

Sreten Sretenović 2 - słabszy z dwójki stoperów Cracovii. Mimo słusznej postury często dał się przestawiać. Nieliczne dobre interwencje przysłoniła fatalna postawa przy bramce Biskupa na 1:2.

Piotr Polczak -3 - miał wprowadzić spokój w obronie, lecz defensywa dowodzona przez niego straciła aż trzy bramki. Polczak nie zaprezentował się tak źle jak jego partnerzy. Zanotował kilka odbiorów.

Hubert Wołąkiewicz -4 - jedna z jaśniejszych postaci Cracovii w sobotnim meczu. Przydawał się też przy kontrach, po jednej z nich mógł strzelić gola. Spośród gospodarzy najczęściej przerywał ataki Termaliki.

Damian Dąbrowski +3 - w Cracovii czekają na powołanie dla pomocnika, ale to jeszcze nie ten poziom. Pomysł na rozegranie piłki trochę kłóci się z pochopnymi wślizgami w środku pola. Razem z Covilą powinni byli zrobić więcej, by powstrzymywać Termalicę przy kontrach.

Miroslav Covilo +3 - Serb to król powietrza, co udowodnił golem, choć akurat tym razem strzelił go nogą. Na ziemi było już trochę gorzej. Brakowało waleczności i tak potrzebnych Cracovii przechwytów, dlatego goście mieli dużo swobody w środku.

Deniss Rakels 2 - słaba połowa Łotysza, który prawie na nic nie przydał się ofensywie Cracovii. Nie do końca można tłumaczyć jego dyspozycję zmęczeniem po zgrupowaniu kadry.

Marcin Budziński -3 - starał się i walczył, co nie zdało się na wiele. Nie było podań otwierających drogę do bramki. Z wyjątkiem jednej nieudanej próby pomocnik Cracovii nie miał nawet okazji do strzałów z dystansu. W końcówce strzelił prosto w obrońcę gości zamiast do bramki.

Bartosz Kapustka 3 - miał niewiele okazji, by wykazać się pod bramką rywala. Był poniewierany przez silniejszych zawodników gości przed polem karnym. Kilka technicznych sztuczek nie wystarczyło, by przedrzeć się dalej, a dogrania rzadko trafiały do kolegów.

Dariusz Zjawiński 3 - oprócz gola za rzadko siał popłoch w polu karnym Termaliki. Na początku meczu był zbyt samolubny, jednak przy wyrównującej bramce egoizm się opłacił.

Boubacar Diabang +1 - skrzydłowy miał wejść ratować Cracovię, a tylko się skompromitował. Gdy tylko miał piłkę, uderzał fatalnie i kompletnie zawiódł trenera Jacka Zielińskiego.

Bartosz Rymaniak i Mateusz Cetnarski grali za krótko, żeby ich ocenić.

Więcej o:
Komentarze (1)
Cracovia. Tylko Hubert Wołąkiewicz zasłużył na pochwały [OCENY]
Zaloguj się
 • imbryk1

  Oceniono 2 razy 0

  Wszyscy chwalą tempo meczu, zaangażowanie i walkę - do końca meczu - tak było !/ Z jedna uwagą - cały zespół Cracovii był jakiś nieobecny. Dlatego - z ocenami można się - w zasadzie zgodzić ! - nasłabszą formacją - była obrona Cracovii - nie pomogli jej także w pracy - defensywni pomocnicy !
  Potwierdza się ostatnio trend -Cracovia, jest słabsza - na własnym stadionie, nie potrafi skutecznie rozgrywać ataku pozycyjnego, by - nie nadziać się na kontry.Tak było i z Piastem - z którym również się pogubiła.
  Gwoli sprawiedliwości - gdyby zostały te trzy (ewidentnie zmarnowane) sytuacje wykorzystane ( Dialiba,Zjawa, Budzik) - to była by wygrana zespołu (czyli stare porzekadło).
  Należy jednak odpowiedzieć - dlaczego sprawy nie zakonczyły się po myśli Cracovii ? - w moim pojęciu - zawiodzi taktyka gry ( w której zespół ma dominować) - a głównym problemem - jest komunikacja linni obrony i pomocy (głównie asekuracja-na skrzydłach) !
  Gdy Cracovia to poprawi i skuteczność - ostatnich podań - p. pole karnym przeciwnika (bez egoizmu boiskowego) - będzie podobne mecze - wygrywała !
  Najważniejszym meczem - był ten przegrany, a więc - jescze ważniejszym (dla pozycji w tabeli) - będzie piątkowy, wyjazdowy- występ - z Zagłębiem Lubin/ Myslę, ze trener M. Zieliński - do tego mom. widoczne mankamenty wyeliminuje. Należy życzyć - zwycięstwa !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX