Właściciel Cracovii odpowiada na pytania kibiców. "Chcemy grać o puchary" [WIDEO]

- Mój pierwszy mecz Cracovii to były ławki z drewnianymi szczebelkami, z których odłaziła farba. Nie można było na tym usiąść, trzeba było przynieść gazetę - opowiada Janusz Filipiak. Właściciel klubu wziął udział w programie "Odpinamy Pasy", realizowanym przez oficjalną stronę klubu.
Filipiak przed kamerą odpowiadał na pytania kibiców Cracovii. Sympatycy klubu byli ciekawi m.in. tego, ile lat rozwoju brakuje ekstraklasie do zachodnich lig. - Pod względem finansowym ekstraklasa tak bardzo od nich nie odstaje. Ale troska PZPN-u o kluby jest zbyt mała. Nie ma też solidnej warstwy piłkarzy, którzy dźwigaliby polską ligę. To nie problem wynagrodzeń: wyglądamy słabo organizacyjnie - podkreśla.

Właściciel klubu opowiadał też o tym, czy w Polsce opłaca się inwestować w klub piłkarski. Nie obyło się bez pytań o cele drużyny. - Chcemy grać o puchary i zawsze tak było. W tej chwili to realne - zapowiada.

Okazało się również, że Filipiak na bieżąco zapoznaje się z opiniami kibiców na forum internetowym fanów Cracovii. - Zaglądam na nie. To pomaga mi w zrozumieniu sytuacji klubu - mówi właściciel Cracovii w pierwszej części programu z jego udziałem.