Sport.pl

Cracovia. Miroslav Covilo: Tej bramki nie zapomnę do końca życia

- Widziałem ogromną radość fanów naszego klubu. Ten gol był dla mnie bardzo ważny, bo dopiero od niedawna byłem w Krakowie, więc dodał mi pewności siebie, dostałem jakby nowych sił - mówi Miroslav Covilo, piłkarz Cracovii, który dał zwycięstwo zespołowi w ostatnich derbach na własnym stadionie. Derby w piątek o godz. 20.30 (relacja na krakow.sport.pl).
Pomocnik gola strzelił już w doliczonym czasie gry. - Tej bramki nie zapomnę do końca życia. Widziałem ogromną radość fanów naszego klubu. Ten gol był dla mnie bardzo ważny, bo dopiero od niedawna byłem w Krakowie, więc dodał mi pewności siebie, dostałem jakby nowych sił. A po meczu jeszcze długo odbierałem gratulacje, co było bardzo miłe. Fajnie byłoby to znowu powtórzyć - mówi Covilo "Dziennikowi Polskiemu".

W nadchodzących derbach pomocnik spotka kolegów z gry w Słowenii. - Znam bardzo dobrze Popovicia, razem graliśmy w FC Koper. To bardzo dobry, świetny technicznie piłkarz, uważam, że z bardzo dobrej strony pokaże się w polskiej ekstraklasie. Grałem też przeciwko Joviciowi, który występował w Olimpiji Lublana - dodaje.

Covilo występował w najważniejszych meczach w Słowenii, ale tam nie ma takiej atmosfery jak w Polsce i... Serbii.- Wielkie derby Belgradu Crvena Zvezda - Partizan gromadzą po 40-50 tysięcy widzów. Byłem na kilku derbach Belgradu, ściskając kciuki za mój ulubiony klub, czyli Crvenę Zvezdę - wspomina piłkarz.

Kto wygra derby Krakowa?
Więcej o: