Sport.pl

Cracovia. Deleu i derby Recife. A tam matki kiboli w roli stewardów

Brazylijski obrońca Cracovii wspomina, gdy występował w derbach Recife.


Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl- Kilka razy grałem w derbowych meczach w Recife w Brazylii, w zespole Nautico - zapewnia Deleu w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Derby brazylijskiego miasta Recife, położonego na wschodnim wybrzeżu Brazylii, rozgrywane są między zespołem Sport Recife i Nautico. Oba kluby zdobywały mistrzostwa stanowe i kraju, ale obecnie wiedzie im się gorzej.

W przeszłości w derbach Recife występowali tacy piłkarze jak Ze Maria czy Juninho. Kilka lat temu w meczu wystąpił też Deleu. - Na trybunach było szaleństwo, ponad 35 tysięcy widzów. Ale w Krakowie atmosfera też jest bardzo gorąca. Mam już za sobą jeden występ w wielkich derbach Krakowa, jesienią pokonaliśmy u siebie Wisłę 1:0 - dodaje Brazylijczyk.

Tymczasem o Recife zrobiło się głośno na początku roku. W lutym jedna z agencji PR-owych wymyśliła, że w role stewardów na trybunach usiądą matki kibiców. Podczas derbów miasta trzydzieści kobiet wystąpiło w odblaskowych kamizelkach z napisem "Seguranca Mae", czyli "Ochrona Matka". O ich obecności informowały telebimy przed i w trakcie meczu. Więcej tutaj.

Kto wygra derby Krakowa?
Więcej o: