Sport.pl

Cracovia w liczbach. Duża skuteczność, problem z celnością

Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego pokonali 1:0 Lechię w Gdańsku. Cieszyć mogą podania do przodu, ale kilka aspektów wymaga poprawy.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Od nowego sezonu Ekstraklasa przygotowuje statystyki drużynowe oraz indywidualne po każdym ze spotkań (więcej tutaj). W meczu Lechii z Cracovią, to gospodarze mieli 59 proc. posiadania piłki, ale i tak przegrali po trafieniu Piotra Polczaka.

42 proc. piłek zagrywanych przez krakowian to były podania do przodu, co powinno cieszyć trenera Zielińskiego. Z kolei Lechia była więcej czasu przy piłce, wymieniła 178 podań więcej, ale zazwyczaj były to zagrania do tyłu.

W całym meczu Cracovia wymieniła 344 podania (70 proc. z nich było celnych), oddała 13 strzałów, z czego siedem było celnych. Podopieczni Zielińskiego częściej faulowali (18 razy, a Lechia 12), zaliczyli też cztery żółte kartki.

Najwięcej piłek zagranych w ekipie Cracovii zanotowali boczni obrońcy: Deleu (53) i Hubert Wołąkiewicz (50). Najwięcej udanych podań wykonał Damian Dąbrowski (33), jedno mniej miał Deleu. Słabo wypadł Dariusz Zjawiński, który wszedł na boisko w 72. minucie i w siedmiu próbach zanotował jedno celnie podanie.

Najczęściej faulowali Wołąkiewicz i Deniss Rakels. Ten ostatni najczęściej próbował strzelać na bramkę Marko Maricia: dwa razy celnie i raz niecelnie.

Więcej o: