Pierwsza porażka Cracovii od kwietnia, ale tylko w sparingu

Tego nie było od bardzo dawna - Cracovia przegrała mecz (choć tylko towarzyski) i już do przerwy straciła trzy gole. W lidze jest niepokonana od dziewięciu spotkań.
Sparingi podczas letnich przygotowań też rozpoczęła od pewnej wygranej - 3:1 z Banikiem Ostrawa.

W pierwszej połowie trener Jacek Zieliński wystawił teoretycznie silniejszy skład. I jego podopieczni nie byli w stanie nadążyć za Słowakami. Gdy udało się wyrównać, dwa gole stracili w ciągu 120 sekund.

W przerwie szkoleniowiec wymienił całą jedenastkę. Na boisko wyszli m.in. testowani 20-letni Mateusz Argasiński (ze Stali Stalowa Wola), cztery lata starszy Ariel Wawszczyk (Błękitni Stargard Szczeciński). Zagrał też pozyskany z Zawiszy Bydgoszcz Jakub Wójcicki. Jeśli Cracovia zdecyduje się na zatrudnienie Wawszczyka czy Argasińskiego, zapłaci tylko ekwiwalent za wyszkolenie, bo umowy tych piłkarzy z II-ligowcem wygasły 30 czerwca.

W drugiej połowie krakowianie dążyli do wyrównania. Po akcji Krzysztofa Szewczyka do siatki trafił Argasiński. Piłkarze Cracovii mieli jeszcze kilka okazji, m.in. obrońca z Koszyc wybił piłkę sprzed pustej bramki.

VSS Koszyce - Cracovia 2:3 (1:3)

Bramka dla Cracovii: Jendriszek (22.), Argasiński (72.)

Cracovia - I połowa: Pilarz - Deleu, Polczak, Sretenović, Zejdler - Cetnarski, Dąbrowski - Ortega, Budziński, Rakels - Jendriszek.

II połowa: Stępniowski - Wójcicki, Rymaniak, Jaroszyński, Wawszczyk, - Covilo, Argasiński - Szewczyk, Kapustka, Diabang - Zjawiński.