Sport.pl

Jakub Wójcicki: Cracovia to sympatyczna drużyna

- Grzesiek Sandomierski tylko potwierdził mój wybór. Nie mówił o żadnych minusach Cracovii - mówi ?Dziennikowi Polskiemu? nowy piłkarz krakowskiego zespołu Jakub Wójcicki.
W rozmowie z "Dziennikiem Polskim" nowy piłkarz krakowskiego zespołu zdradza kulisy transferu do Cracovii. Ta chciała go już przed rokiem, i do tego w zimie, ale Wójcicki jednak został w Bydgoszczy. - Rodził się tam ciekawy zespół, poza tym mieliśmy trudne zadanie do wykonania. Liczyliśmy na to, że uda się utrzymać. Teraz temat transferu do Krakowa - i nie tylko, bo miałem też inne oferty z ekstraklasy - wrócił - mówi obrońca.

Z Zawiszy do Cracovii przeszedł niedawno też Grzegorz Sandomierski. - Kontaktowałem się z nim, gdy sprawa była bliska finalizacji, gdy byłem już w zasadzie zdecydowany. Grzesiek tylko potwierdził mój wybór. Nie mówił o żadnych minusach Cracovii. Stwierdził, że jest tu sympatyczna drużyna, która fajnie gra w piłkę - opowiada Wójcicki.

W ostatnim sezonie piłkarz grał na sześciu pozycjach. Jak będzie w Krakowie? - To wyklaruje się w okresie przygotowawczym. Nie mam problemów z występami na prawej stronie, czy to na skrzydle, czy w obronie. Czasem musiałem się przekwalifikować - kończy zawodnik.Więcej o: