Cracovia w okrojonym składzie rozpoczęła przygotowania do sezonu

Po dwutygodniowych urlopach krakowianie wznowili treningi. Na pierwszym treningu nie pojawiło się jednak kilku podstawowych zawodników.
Na zajęciach zjawiło się 15 zawodników z pola i czterech bramkarzy. Z drużyną trenuje już Grzegorz Sandomierski, który w poniedziałek przeszedł testy medyczne i wszystko wskazuje, że lada dzień podpisze trzyletni kontrakt. Dopiero za kilka dni w Krakowie ma się za to stawić obrońca Hubert Wołąkiewicz, który podpis pod umową złożył już w ubiegłym tygodniu.

Kilku piłkarzy dostało zgodę na dłuższy odpoczynek. Do Krakowa nie dotarli jeszcze Miroslav Covilo, Deniss Rakels, Boubacar Dialiba i Deleu.

Z Cracovią nie trenują też Krzysztof Nykiel i Sławomir Szeliga, których kontrakty teoretycznie ciągle są ważne (wygasają z końcem czerwca), ale obaj szukają już nowego klubu.

Na poniedziałkowym treningu nie było również Mateusza Żytki. To może oznaczać, że obrońca odejdzie już teraz. Jego kontrakt wygasa w grudniu, ale w klubie usłyszał, że nie będzie już potrzebny.

Kolejny nieobecny: Adam Marciniak, który miał zostać, ale nie dogadał się z działaczami. Obrońca porozumiał się za to z cypryjskim AEK Larnaka, ale kontraktu jeszcze nie podpisał.