Trener Jacek Zieliński: Bielsko-Biała? Teren jest ciężki, a przekonali się o tym lepsi od Cracovii

- Trzy punkty rozwiązałyby naszą sytuację - twierdzi Jacek Zieliński, szkoleniowiec krakowskiego zespołu. W piątek (godz. 18, relacja na żywo na kraków.sport.pl) Cracovia zmierzy się z Podbeskidziem w Bielsku-Białej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W tej grupie każdy mecz to ciężka przeprawa i, może to górnolotnie zabrzmi, walka o życie. U siebie Podbeskidzie jest groźne. Teren jest ciężki, a przekonały się o tym zespoły lepsze od Cracovii. Mamy jednak passę i chcemy wygrywać w każdym kolejnym spotkaniu. Skupiamy się na tym, by odrobić punkty, które uciekły z Koroną - mówi szkoleniowiec Cracovii.

W ostatniej kolejce GKS Bełchatów pokonał Ruch Chorzów i skomplikował sytuację w grupie spadkowej. - Trzy punkty rozwiązałyby już nasze problemy, więc skupiamy się tylko na sobie - przekonuje Zieliński.

Podbeskidzie, podobnie jak Cracovia, zmieniło wiosną trenera. Dariusz Kubicki nie wnosi jednak na razie tyle co Zieliński w Krakowie. - Ja dłużej pracuję w Cracovii. Darek jest zbyt krótko, by widać było zmianę gry drużyny - twierdzi trener, który jednak nie miał więcej czasu na poprawę stylu Cracovii, a mimo to wyniki jego zespołu są dużo lepsze niż Podbeskidzia.

- Trzeba pamiętać, że nikt z nimi nie lubi rywalizować. Grają piłkę nieprzyjemną, potrafią obrzydzić życie najlepszym. Są groźni z kontry, twardzi w defensywie. To nie będzie łatwy mecz - przestrzega Zieliński.Jakim wynikiem zakończy się mecz Podbeskidzie - Cracovia?
Więcej o: