Deniss Rakels formę z Cracovii przekuje na gole w kadrze Łotwy? Dostał powołanie

Piłkarz Cracovii prawdopodobnie wystąpi przeciwko reprezentacji Holandii 12 czerwca w Rydze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Łotysz jest wiodącą postacią Cracovii. W tym sezonie jest najlepszym strzelcem zespołu - zdobył 11 bramek w lidze, co jest najlepszym wynikiem piłkarza tego klubu od lat. Początkowo Rakels występował jako środkowy napastnik, a z czasem został przesunięty na skrzydło. Nic jednak nie stracił ze skuteczności.

W ostatnich dwóch meczach Cracovii Łotysz strzelał gole. Dobrą formę zauważył Marians Pahars i powołał go do reprezentacji Łotwy. W niej Rakelsowi już tak dobrze nie idzie. W sześciu meczach jeszcze nie zdobył bramki. Inna sprawa, że w kadrze także występuje na skrzydle i ma dużo więcej defensywnych zadań.

- To zwycięzca, nienawidzi przegrywać i zawsze walczy do końca. Do tego jest uczciwy i szczery - na boisku i poza nim. Gdy ze mną rozmawia, to mówi, co myśli, nawet jeśli to coś, czego nie chcę słyszeć. Lubię to, bo wiem, że mnie nie oszukuje. Jeśli niektórym trenerom to się nie podoba, to rzeczywiście może być trudny we współpracy, ale ja takich piłkarzy lubię. Dużo daje zespołowi, to wartościowy zawodnik - mówił jakiś czas temu w rozmowie z kraków.sport.pl Pahars, selekcjoner reprezentacji Łotwy.

Łotwa zajmuje przedostatnie miejsce w grupie A eliminacji do mistrzostw Europy we Francji. Jedynie zwycięstwo w spotkaniu przeciwko Holandii może jeszcze dać Łotyszom nadzieję na awans.