Jacek Zieliński nowym trenerem Cracovii

Następca Roberta Podolińskiego wybrany. Trenerem Cracovii został Jacek Zieliński. Klub potwierdził nasze informacje.
Facebook? » | A może Twitter? »


Jeszcze w niedzielę wydawało się, że tymczasowo drużynę obejmie Piotr Górecki, dotychczasowy trener rezerw krakowskiego klubu. - Dostałem informację, że w poniedziałek mam być gotowy do poprowadzenia treningu pierwszego zespołu. Nic więcej nie wiem - mówił nam Górecki.

Według naszych informacji działacze porozumieli się jednak z Zielińskim. W poniedziałek klub oficjalnie potwierdził nasze doniesienia.

Zieliński bez pracy był ponad 1,5 roku. Do września 2013 roku prowadził Ruch Chorzów. Wcześniej był m.in. trenerem Polonii Warszawa, Lecha Poznań, Groclinu Grodzisk Wielkopolski i Odry Wodzisław.

W Cracovii został powołany do akcji ratunkowej. Drużyna jest tuż nad strefą spadkową, a widoków na poprawę gry na razie nie widać. Zastąpi Podolińskiego, dla którego Cracovia była pierwszym klubem z najwyższej klasy rozgrywkowej. - Takie jest życie. Rozstaliśmy się z profesorem Januszem Filipiakiem [właściciel Cracovii - przyp. red.] na dżentelmeńskich zasadach. Nasze relacje zawsze tak wyglądały - zapewnia szkoleniowiec.