Sport.pl

Ekspert ocenia: Robert Podoliński miał czas, a mimo to postępów nie było widać

- Nie można mieć pretensji do władz Cracovii, bo cierpliwości im nie brakowało - o zwolnieniu trenera Roberta Podolińskiego mówi Maciej Murawski, były piłkarz, dziś ekspert Canal+.
Facebook? » | A może Twitter? »


Jarosław K. Kowal: Trener Robert Podoliński słusznie został zwolniony z Cracovii?

Maciej Murawski: To się okaże. Na pewno dostał dość duży kredyt zaufania. Miał czas, by wszystko poukładać, a jakoś po kilku miesiącach pracy progresu w grze Cracovii nie było widać. Kilka pozytywów było, jak niezłe występy Bartosza Kapustki czy Mateusza Wdowiaka, ale wiosną można było być zmartwionym i mieć wątpliwości, czy Cracovia idzie w dobrym kierunku.

Decyzja o zwolnieniu trenera zawsze jest trudna. Tym bardziej że nie ma gwarancji, że Podoliński nie odmieniłby Cracovii i że nowy trener to zrobi. Mimo wszystko do władz nie można mieć pretensji, cierpliwości im nie brakowało.

Wstrząs pomoże drużynie?

- Trener Podoliński nie miał przerw w pracy, towarzyszyła mu ogromna presja i na pewno był zmęczony. Ktoś, kto go zastąpi, pewnie miał czas, by spokojnie przyjrzeć się sytuacji, przeanalizować błędy. Pewnie przyjdzie z nowymi pomysłami i pozytywną energią. Decyzja o zwolnieniu zawsze jest trudna, ale jeszcze trudniejsza o wyborze następcy.

Niewykluczone, że tymczasowym następcą będzie trener rezerw.

- Rok temu tymczasowemu trenerowi powiodło się, ale wtedy pozycja w tabeli była lepsza [Mirosław Hajdo przejął drużynę cztery kolejki przed końcem - przyp. red.]. Mimo wszystko lepiej by było, gdyby przyszedł od razu ktoś na dłużej. Rozumiem, że cierpliwość do trenera Podolińskiego mogła się wyczerpać, ale skoro klub nie znalazł jeszcze następcy, to może jednak trzeba było poczekać?

Cracovia jest dziś głównym kandydatem do spadku?

- Zależy, co zmieni nowy trener. Zespół ma potencjał, ale musi przyjść ktoś, kto go wyzwoli. Patrząc na ostatnie kolejki, Cracovia i GKS Bełchatów faktycznie grały najgorzej. Tyle że np. z Pogonią Szczecin do niedawna było podobnie, a po zatrudnieniu nowego trenera zespół znów myśli o pierwszej ósemce. Dlatego na prezesie Cracovii ciąży duża odpowiedzialność. Sytuacja nie jest dobra, ale nie jest też dramatyczna.Więcej o:
Komentarze (2)
Ekspert ocenia: Robert Podoliński miał czas, a mimo to postępów nie było widać
Zaloguj się
  • bonaventurajankanty

    Oceniono 6 razy 4

    Murawski też miał czas by by pokazać, że jest dobrym piłkarzem, a budził raczej powszechną wesołość. To, że grał w piłkę nie czyni z niego eksperta.

  • Oceniono 1 raz -1

    filipek powineś już trzy m-c temu to zrobić teraz pozamiatane szkoda cracovi żadne transfery nieudane brak rozeznania filipek dalej przyjmuj nieuczniakow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX