Race i petardy na stadionie Cracovii. Mecz z Pogonią Szczecin przerwany na kilka minut!

W 80. minucie spotkania Cracovii z Pogonią Szczecin (0:1) kibole gości odpalili race, a spotkanie zostało zawieszone.
Facebook? » | A może Twitter? »

Grupa około 750 kiboli Pogoni odpaliła race pod koniec sobotniego spotkania. Środki pirotechniczne poleciały w sektory kibiców Cracovii. Kibole Pogoni użyli przynajmniej 30 rac, a także petard hukowych.

Sędzia Krzysztof Jakubik zdecydował o chwilowym zawieszeniu spotkania. Spiker nawoływał do spokoju, bo w przeciwnym razie arbiter przerwałby zawody.

Ochroniarze we współpracy ze strażą pożarną po ok. 10 minutach opanowali sytuację. W dodatku pod sektor kiboli ze Szczecina podszedł Rafał Murawski, kapitan drużyny, który nawoływał ich do spokoju. Sędzia zdecydował się na wznowienie spotkania.

Po meczu na pewno posypią się kary. Nie wiadomo jednak, czy dotyczyć będą tylko Pogoni, czy także Cracovii, która powinna nie dopuścić do wniesienia zakazanych materiałów.