Piłkarze Cracovii oddali hołd św. Janowi Pawłowi II. Deleu: Opowiem o tym mamie [WIDEO]

W czwartek minęła 10. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji piłkarze Cracovii udali się do jego muzeum w Wadowicach.
Mateusz Żytko, Mateusz Cetnarski i Deleu udali się do Wadowic, by w imieniu całej drużyny w szczególny sposób uczcić pamięć o Janie Pawle II. Zawodnicy zwiedzili muzeum wyjątkowe na skalę światową, mieszczące się w domu rodzinnym Karola Wojtyły.

- Cieszę się z tej wizyty. Wśród zawodników Cracovii był również Brazylijczyk. To kolejny przedstawiciel tego kraju, który odwiedził nasze muzeum. W ciągu roku przyjęliśmy tu 240 tysięcy osób z 94 krajów całego świata - mówi Michał Jakubczyk, zastępca dyrektora ds. programowych w muzeum.

- To dla mnie wielkie przeżycie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem przyjechać do muzeum w tak ważnym dniu jak rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież był czterokrotnie z pielgrzymką w moim kraju i wszyscy go tam kochają. Gdy powiedziałem mojej mamie, że będę w jego muzeum, była trochę zazdrosna, ale przede wszystkim szczęśliwa - przyznaje Deleu.

Papież Polak nigdy nie krył sympatii do Cracovii. Na początku ksiądz, a później biskup i kardynał Karol Wojtyła często był widywany na stadionie przy ul. Kałuży.

Do historii przeszła prywatna audiencja piłkarzy Cracovii w Watykanie. Jan Paweł II powiedział wtedy... Cracovia Pany.