Cracovia. Armiche Ortega może zagrać już z Górnikiem Łęczna

Hiszpański skrzydłowy jest gotowy do gry. - Chciałbym, by pokazał, że jest zawodnikiem, jakiego szukaliśmy - mówi trener Robert Podoliński.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Cracovii tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

W piątek odbyła się oficjalna prezentacja Armiche Ortegi, byłego piłkarza m.in. greckiego Levadiakosu i rezerw Valencii. Piłkarz pozował z koszulką z numerem 20 i dziękował trenerowi. - Jestem zadowolony, że mogę tu być. Spróbuję pomóc drużynie - obiecywał.

Wszystko wskazuje na to, że Ortega zadebiutuje w Cracovii już w poniedziałkowym meczu z Górnikiem Łęczna. - To nasze brakujące ogniwo. Oglądaliśmy go pod kątem letniego okna transferowego, bo nie spodziewaliśmy się, że już teraz uda się go wyciągnąć z Levadiakosu - mówi Podoliński.

Hiszpan jest przede wszystkim prawoskrzydłowym, ale może grać też po lewej stronie. - Czy nie boję się wystawić go już przeciwko Górnikowi? Ależ to żadne ryzyko. W Grecji pokazywał, że sporo może dać w grze ofensywnej, ale potrafi też bronić - przekonuje trener Cracovii.

Transfer do Polski doradzali mu m.in. Sebastian Przyrowski i Dani Quintana. - Miałem kilka ofert, ale po konsultacjach z rodziną uznałem, że Cracovia będzie najlepszym wyborem. Podoba mi się historia klubu i sam Kraków. To najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć - przekonuje Armiche.

ERIK JENDRISZEK: ZDARZAŁO MI SIĘ WYJŚĆ NA KAWĘ Z RAULEM


Więcej o: