Sport.pl

Piotr Polczak podpisał kontrakt z Cracovią

Klub z ul. Kałuży pozyskał drugiego piłkarza w tym okienku transferowym. Do Cracovii po czterech latach gry w Rosji wraca obrońca Piotr Polczka. 29-letni piłkarz pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał roczną umowę.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

To druga przygoda Polczaka z Cracovią, w latach 2007-10 rozegrał 77 meczów i zdobył pięć bramek. W lutym 2011 roku odszedł do Tereka Grozny. W sezonie 2012/2013 trafił do Wołgi Niżny Nowogród, na początku na zasadzie wypożyczenia, a później transferu definitywnego.

Polczak trenował z Cracovią od początku listopada. Nie mógł jednak podpisać umowy, bo jego certyfikat wciąż mieli działacze Wołgi, z którą rozstał się latem z powodu zaległości finansowych.

- Oszukano mnie. Mnie i kilku innych zawodników. Nie płacili nam kilka miesięcy, klub nie wywiązywał się z ustaleń. To miało wpływ na naszą postawę. Trener nie potrafił zebrać zespołu i spadliśmy z ligi. Gra w Wołdze to przeszłość, teraz prawnicy walczą z klubem w UEFA o zaległe pieniądze - tłumaczył niedawno w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

- Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do Cracovii i że znowu będę miał możliwość gry dla kibiców tego klubu. Znam tu sporo osób i atmosferę, która tu panuje, dlatego powrót ten jest dla mnie bardzo sentymentalny. Wracam do miejsca, które jest mi bliskie - mówi piłkarz na oficjalnej stronie klubu.

Cracovia wysłała do Polskiego Związku Piłki Nożnej dokumenty potwierdzające transfer i oczekuje na certyfikat zawodnika.

Prof. Janusz Filipiak nie powtórzy błędów? [WYWIAD]


Na jakich pozycjach Cracovia powinna szukać wzmocnień?
Więcej o: