Dawid Nowak zawieszony. Nie może trenować i grać w Cracovii

Napastnik Cracovii, u którego wykryto niedozwolony steryd stanozolol, został tymczasowo zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.
Facebook? » | A może Twitter? »


Oznacza to, że piłkarz nie może trenować z Cracovią ani występować w meczach. Od decyzji Komisji Dyscyplinarnej nie przysługuje odwołanie.

W czwartek Nowak ćwiczył w siłowni. Wszystko wskazuje na to, że był to jego ostatni trening w klubie z ul. Kałuży. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. - Zabiorę głos po zakończeniu postępowania - powiedział.

Wiadomość o dopingu Nowaka pojawiła się ponad tydzień temu. Wyniki badań próbek A i B potwierdziły, że w jego moczu znajdował się stanozolol. Piłkarz nie przyznaje się do winy, grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.

Po otrzymaniu pierwszych informacji o dopingu Nowak nie był powoływany do kadry meczowej, ale trenował z resztą zespołu.

Nowak jest zawodnikiem Cracovii od sezonu 2013/14. W ekstraklasie strzelił dziewięć bramek.

Oficjalny komunikat PZPN:

"Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 30 października 2014, po zapoznaniu się z wnioskiem Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN Adama Gilarskiego, postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne przeciwko zawodnikowi Cracovii Dawidowi Nowakowi w sprawie przewinienia dyscyplinarnego określonego w Art. 78 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN polegającego na stwierdzeniu obecności w organizmie zawodnika zabronionej substancji w postaci stanozololu.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna, zgodnie z art. 7.6.1 Modelowych Reguł Antydopingowych, zastosowała wobec Dawida Nowaka karę tymczasowego zawieszenia do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego w niniejszej sprawie."