Cracovia. Dawid Nowak stosował doping?! Próbka "A" to potwierdza!

Napastnik Cracovii Dawid Nowak nie zagrał w piątek z Ruchem Chorzów, bo w jego organizmie wykryto zabronione substancje! Konkretnie stanozolol. Sprawa jest poważna!
Facebook? » | A może Twitter? »


"Co z Dawidem Nowakiem?" - to było najczęściej zadawane pytanie po meczu z Ruchem Chorzów. Były reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze meczowej, choć jeszcze dzień wcześniej trener Robert Podoliński przekonywał, że napastnik wraca do formy. W sobotę i niedzielę nikt w klubie nie chciał rozmawiać na jego temat. A szkoleniowiec był bardzo tajemniczy: - W ciągu tygodnia otrzymają państwo informację na ten temat. I to wszystko, co mogę powiedzieć w tej chwili.

- Czy może pan powiedzieć coś więcej w sprawie Nowaka? - zapytaliśmy go w poniedziałek.

- Dawid normalnie trenuje, ale nic więcej nie powiem. Informacja w jego sprawie pojawi się do piątku - odpowiedział Podoliński.

Chwilę później Cracovia rozesłała do dziennikarzy oświadczenie. Zaskakujące. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie miała poinformować, że w organizmie Nowaka wykryto zabronione substancje.

Środek dla ciężarówców

30-letni napastnik nie przyznaje się do stosowania dopingu i domaga się kolejnych badań, a klub nie podaje konkretnie jaka substancja znalazła się w jego organizmie.

Dowiadujemy się jednak, że chodzi o stanozolol. - To substancja zaliczająca się do steroidów anaboliczno-androgennych. Steryd ten wpływa na zwiększenie siły. To o tyle niespotykana sytuacja, że zazwyczaj środek ten jest stosowany w innych dyscyplinach sportu, np. podnoszeniu ciężarów - mówi Michał Rynkowski, dyrektor Biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Szczegóły - TUTAJ

Oto pełna treść oświadczenia rozesłanego przez Cracovię:

"W dniu 16 października 2014 roku MKS Cracovia SSA otrzymała od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie zawiadomienie, że w wyniku badań przeprowadzonych podczas treningu w próbce A pobranej od Zawodnika Dawida Nowaka stwierdzono wykrycie substancji zabronionych.

W rozmowie z Trenerem oraz Zarządem Klubu zawodnik nie przyznał się do stosowania niedozwolonych środków dopingujących.

Klub prowadzi postępowanie wyjaśniające. Na własne żądanie Dawid Nowak korzystał z indywidualnej opieki medycznej poza strukturami organizacyjnymi klubu. W związku z powyższym Klub zwróci się do lekarza prowadzącego o przedstawienie szczegółowych wyjaśnień. Równocześnie Zawodnik zwróci się do Komisji do Zwalczania Dopingu w Polsce o przeprowadzenie analizy próbki odwoławczej B.

Do czasu ostatecznego wyjaśnienia oraz wyniku analizy próbki B Zawodnik nie będzie powoływany do kadry meczowej Cracovii".

Więcej o: