Gracjan Horoszkiewicz: Stoper musi dyrygować i rządzić obroną

PRZEGLĄD PRASY. - Chcę być gotowym piłkarzem. Nie chcę, by nadal patrzono na mnie, jako na młodego, perspektywicznego chłopaka - mówi Gracjan Horoszkiewicz na łamach ?Kroniki Krakowskiej?.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Horoszkiewicz jest nowym środkowym obrońcą w drużynie trenera Roberta Podolińskiego. Zanim trafił pod Wawel, przez trzy lata reprezentował barwy niemieckiej Herthy Berlin. Nie miał tam jednak szans na grę, a tylko raz załapał się do meczowej osiemnastki.

Piłkarz nie żałuje pobytu w drużynie naszych zachodnich sąsiadów. Większość czasu spędził jednak w rezerwach. - To była czwarta liga. Jeśli jednak miałbym wybierać jeszcze raz taką drogę, tobym ją wybrał. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonałem. Mam nadzieję, że teraz się to przełoży na grę w ekstraklasie - podkreśla w rozmowie z "Kroniką Krakowską".

Teraz 19-letni obrońca przenosi się do Cracovii, by doskonalić swoje umiejętności. - Pracuję nad wszystkimi elementami. Będziemy grali systemem 1-3-5-2, w którym rola środkowego obrońcy jest znaczna. Musi dyrygować i rządzić obroną. Nad tym muszę pracować. Po to są przygotowania, by to doskonalić - dodaje.